Şener: Tavrımız diyalogdan yana

Şener: Tavrımız diyalogdan yana.10172
  • Giriş : 21.12.2008 / 18:48:00
  • Güncelleme : 21.12.2008 / 18:48:15

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, ''Trabzonspor Kulübü olarak her zaman kavgadan yana değil karşılıklı diyalogdan yana bir tavır sergilenmesi gerektiği düşüncesindeyiz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şener, yaptığı açıklamada, Trabzonspor Kulübü olarak futbolun içerisinde bulunan kurumların kavgasından değil diyaloğundan yana olduklarını kaydetti.

Şener, Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinin de bu çerçevede gerçekleştirildiğini ifade ederek, ''Sayın Başkan ile yapmış olduğum telefon görüşmesi son derece medeni ölçüler içerisinde yaşanan olayların değerlendirmesi şeklinde geçmiştir'' dedi.

''Trabzonspor Kulübü olarak her zaman kavgadan yana değil karşılıklı diyalogdan yana bir tavır sergilenmesi gerektiği düşüncesindeyiz'' diyen Şener, şöyle devam etti:

''Bu çerçevede federasyon başkanımız Sayın Mahmut Özgener ile disiplin kuruluna sevkim konusu gündemdeyken bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik. Bu görüşmenin içeriği, yaşananların değerlendirmesi biçiminde yorumlanmalıdır. Bizler uğradığımıza inandığımız haksızlıkların izahını yapıp, bu tarz olayların tekrarlanmaması yönündeki beklentimizi aktarırken, Sayın Özgener de kendi bakış açısından konuların bir değerlendirmesini yapmıştır. Olayın bundan fazla büyütülecek bir tarafı yoktur. Görüşmemizde iki taraf da olaylardan duyduğu üzüntüyü dile getirmiştir. Biz Trabzonspor Kulübü olarak sayın başkanı ve yönetimini başından beri destekliyoruz. Federasyonun diğer unsurlarının yaptığı hataları da kendilerine bağlamak amacında değiliz. Sadece bu olayların çözümlenmesini bekliyoruz. Görüşmede dile getirdiğimiz de budur.''

Eskişehirspor maçında taraftarların gösterdiği sağduyulu yaklaşıma da dikkati çeken Şener, şunları kaydetti:

''Kulüp ve camia olarak medeni ve demokratik ölçüler içerisinde gereken tepkilerin verildiğine inanıyorum. Tepki yöntemimiz bütün ülkeye örnek olmalı ve futbolda şiddetin ortadan kalkması doğrultusunda iyi değerlendirilmelidir. Bu süreci yaşanmış, bitmiş ve herkes gerekli mesajı almıştır diye görüyor, artık nokta koyulmasını bekliyoruz. Biz sadece Trabzonspor'un değil, diğer takımların da haksız yere puan kaybetmesinin ya da kazanmasının engellenmesini istiyoruz, tepkimiz sadece bunadır.'

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*