Şener 'türban' için imza attı mı?

Şener 'türban' için imza attı mı?.7485
  • Giriş : 10.02.2008 / 18:04:00

AK Parti'li eski Başbakan Yardımcısı Doç. Dr. Abdüllatif Şener, türbanın serbest olması gerektiğini açıkladı. Peki, Şener'in, 'türbana özgürlük' için başlatılan imza kampanyasında adı var mıydı?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti’li eski Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Doç. Dr. Abdüllatif Şener, Akşam Gazetesi'nden Deniz Güçer'e verdiği mülakatta "Başörtüsü, Türkiye’nin 60 yıllık sorunu. Toplumda da yasağın kalkması yönünde bir irade var. Siyasi partilerde de öyle. AKP ve MHP ‘kalksın’, DTP ‘destekliyorum’ diyor. CHP, ‘Başörtüsüne karşı değiliz ama cumhuriyetin değerleri açısından hassas bir durum vardır’ diyor. O da tam karşı değil. Ben üniversitede yasağın kalkmasından yanayım." dedi...

Şener, AKP’nin geçen dönem türban yasağını kaldırma yönünde eğilimi bulunmadığına da dikkat çekti.

Şener, kendisinin de yasağın kalkmasına taraftar olduğunu belirterek, “Bunun bir ayrışma konusu olmamasını dilerim. Ama zor görünüyor” uyarısında bulundu. Peki, Şener, 'türbana özgürlük' için başlatılan imza kampanyasını desteklemiş miydi?

ÜNİVERSİTELERDEKİ İMZA KAMPANYASI

ODTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. İhsan Dağı ve Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şaban Çalış tarafından türban serbestliği için başlatılan imza kampanyası geçtiğimiz günlerde son buldu.

İmza kampanyasında Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinde, türban yasağına karşı olanların attığı bu imzalar ülke çapında büyük yankı uyandırdı...

Aralarında Prof. Dr. İhsan Dağı, Prof. Dr. Şaban Çalış, Prof.Dr. Levent Köker, Prof. Dr. Atilla Yayla, Doç.Dr. Nuray Mert, Prof. Dr. Mümtaz'er Türköne'nin de bulunduğu birbirinden değerli akademisyenler bu yasağın son bulması için imza vermişlerdi...

Birçok insanın merak ettiği konu ise AK Parti'de bakanlık yapmış ve türban yasağına karşı olan Şener, bu bildiriye imza atmış mıydı?

Yaklaşık 3500 kişinin isminin bulunduğu 'türbana özgürlük' bildirisinde AK Partili Abdüllatif Şener'in adının olmaması oldukça dikkat çekici ve enteresan geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious