Şener'den Cindoruk'a soğuk duş!

Şener'den Cindoruk'a soğuk duş!.9745
  • Giriş : 23.05.2009 / 06:30:00
  • Güncelleme : 22.05.2009 / 23:58:37

Abdüllatif Şener'in Cindoruk hareketininin başına geçeceği konuşuluyordu. Bakın Şener'in cevabı ne oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ŞENER'E GÖRE DP'NİN ŞANSI YOK

Normal şartlarda seçimlerinden sonra siyasi planlar, transferler, yol haritaları, cephe oluşturma çalışmaları bir sonraki seçime kadar askıya alınırdı. Fakat 29 Mart'ta AK Parti'nin hafif 'sendelemesi' bu teamülü bozdu.

İktidar alternatifi olmayan partilerde bile derin hesaplaşmalar başladı. Lider değişiklikleri yaşandı. Hatta yeni partiler kuruluyor. Bütün senaryolar da AK Parti'nin zayıflatılması üzerine kurulu. Çünkü 'merkez partisiyim' diyen her partinin oy olabileceği tek yer iktidar partisi.

DP'de Demirel destekli Cindoruk operasyonundan sonra gözler aylardır parti kurma hazırlığında olan Abdüllatif Şener'e çevrildi. DP'de yaşanan süvari değişiminden sonra ismi 'DP'nin gelecekteki lideri' olarak da anılmaya başlandı. Şener ile kuracağı parti ve hakkındaki spekülasyonları uzun uzun konuştuk. DP'ye geçeceği yönündeki iddiaları 'mümkünatı yok' diye cevaplarken kendisiyle Cindoruk arasında 'doku uyuşmazlığı' olduğunu söylüyor.

DP ve benzeri oluşumlara ise hiç şans tanımıyor. Buna karşın kuracağı partinin ismini ve kurucular kurulunu sır gibi saklıyor. Yepyeni ve hiç yıpranmamış isimler ile yola çıktığını söylüyor. Hedefi yüzde 30'ları bulan kararsızlar. Kuruluş dilekçesini verdikten sonra hızlı bir teşkilatlanma çalışmasına gireceğini ve 'sert bir muhalefet anlayışı' içinde olacağını anlatıyor. Hatta bunun ipuçlarını da veriyor; " Ben ABD'den icazet almayacağım "

Ama her parti gibi iktidarı hedefliyor ama işinin hiç kolay olmadığının farkında. Ne kadar başarılı olacağını ise zaman ve konjonktür gösterecek.

ADEM YAVUZ ARSLAN - BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*