Şener'den 'Efsane kadro' tepkisi

Şener'den 'Efsane kadro' tepkisi.11790
  • Giriş : 18.12.2008 / 17:03:00

İnternet'ten 200 bin kişinin oylarıyla belirlenen son 25 yılın en iyi kadrosuna Trabzonspor Kulüp Başkanı Sadri Şener tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul Ceylan International'da düzenlenen ödül törenine davet üzerine katılan Trabzonspor Kulüp Başkanı Sadri Şener, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde Bordo-mavili takımı takip eden basın mensuplarıyla yaptığı sohbette, efsane kadroyu eleştirdi. Oylamaya Trabzonspor'dan Şenol Güneş, Ali Kemal Denizci ve Ünal Kahraman'ın girdiğini hatırlatan Şener, "Sonuç olarak bizden kimse o kadroya giremedi. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'tan seçilen bir liste vardı. Yemekte Galatasaraylı Arda Turan'a yaşını sordum. Bana 21 olduğunu söyledi. Gecede ise 25 yılın efsane kadrosu seçildi. Senin yeterlilik belgen yok oraya seçilmeye 25 yılın efsane futbolcuları deniyor. Arda 21 yaşında ve oraya seçiliyor. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş gecesi gibi oldu. Ben ve diğer kulüp başkanları çağrılmayabilirdik. Şart da değildi. Yetkililere de bunu söyledim. Figüran gibi olduk. Tören devam ederken diğer kulüp başkanlarına 'Ben gidiyorum' dedim. Onlar da arkamdan geldi" diye konuştu.

"HAKEMLERLE İLGİLİ TARTIŞMALARI GERİDE BIRAKMAK İSTİYORUZ"

Ligde Cumartesi günü Eskişehirspor ile çok önemli bir maç oynayacaklarını kaydeden Sadri Şener, hakemlerle ilgili tartışmaları geride bırakarak bu maça konsantre olmak istediklerini vurgulayarak şöyle konuştu: "Artık hakem tartışmalarını geride bırakmak istiyoruz. Bu konu hakkında hem ben hem de yönetim kurulu gerekli değerlendirmeleri yaptık. Her gün bu konuda konuşmamız doğru olmaz. Cumartesi günü önemli bir maçımız var ve bu maça konsantre olmalıyız. Futbol, federasyon, kulüpler, futbolcular, taraftarlar ve gazeteciler olmak üzere hepsi bir arada yürüyen bir olay. Bunun bir tarafını kaldırıp atamazsınız. Bunları minimuma indirmeye çalışıyoruz. Önümüzde önemli bir maç var. Her gün çocuk gibi ortalığa düşmemiz olmaz. Masaya yumruk vurmayla da bu işler olmaz. Bunun örneği de yok. Fatih Terim nasıl yardımcılarını yurt dışına gönderiyorsa bu hakemler de gönderilebilir. Eskisi gibi değil artık. TFF'nin çok parası var. Bu yapılabilir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*