Şener'den karardan bir gün sonra açıklama

Şener'den karardan bir gün sonra açıklama.8301
  • Giriş : 31.07.2008 / 20:46:00
  • Güncelleme : 31.07.2008 / 21:08:05

Şener'den A. Mahkmesi'nin AK Parti hakkında kapatmama kararı vermesinden bir gün sonra açıklama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Abdüllatif Şener'in yaptığı yazılı açıklama

Adalet ve Kalkınma Partisinin kapatılması istemi ile açılan davanın, partinin kapatılmaması yönünde neticelenmiş olmasını memnuniyetle karşılıyorum. Esas itibari ile siyasi partilerin siyasi görüş ve kanaatleri nedeni ile sık sık kapatılması çağdaş demokratik değerlere uygun değildir. AK Parti ye yönelik olarak böyle bir kapatma davasının hiç açılmamış olmasını dilerdik.

Demokrasilerde partileri var kılan veya zayıflatan gücün halkın iradesi olması gerekir. Bu karar sonrasında bazılarının ileri sürdüğü gibi bir takım iç ve dış güçlerin Ak Parti’ye karşı olmadığı anlaşılmış, hukuk devletinin gereklerine uygun bir süreç yaşanmıştır. Artık iktidarın kendi oluşturduğu yapay gündemlerin arkasına sığınarak halkımızı yormaktan vazgeçip, ülkemizdeki sorunları gidermeye yönelmesi gerekmektedir.

Türkiye’nin geleceğini küresel dalgaların etkisine bırakan bu siyasi anlayışın ülkemizi felakete sürüklediğine inanıyorum. Bu gidişe dur diyecek olan yine siyasetin kendisi olmalıdır, ancak mevcut siyasi ortamda bu misyonu yüklenmiş bir yapılanma görememekteyim. Yeni bir siyaset anlayışına ihtiyaç vardır. Türkiye’mizin ihtiyaçlarını, milletimizin değerlerini her şeyden üstün tutan yeni bir siyasi oluşuma duyulan ihtiyaç dünden daha fazladır. Bu kararlılıkla yolumuza devam ediyor aynı duyarlılığa sahip herkesi güç birliğine davet ediyorum.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*