Şener'den kriz uyarısı

Şener'den kriz uyarısı.7485
  • Giriş : 11.10.2008 / 12:47:00

Eski Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, dünyada yaşanan ekonomik krizlerin Türkiye'yi de etkileyeceğini belirterek, ''Türkiye'yi çok ciddi ekonomik sorunlar bekliyor.'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şener, Kamu Çalışanları ve Hak Sendikaları Konfederasyonu (HAKSEN) 1. Olağan Genel Kurulu'nun Tes-İş Sendikası konferans salonunda yapılan toplantısına katıldı.

Şener, programa gelişinde basın mensuplarının soruları üzerine dünyada yaşanan ekonomik krizin Türkiye'ye yansımalarını değerlendirdi.

Şener, dünyada yaşanan ekonomik krizlerin Türkiye'yi de etkileyeceğini belirterek, ''Türkiye'yi çok ciddi ekonomik sorunlar bekliyor.'' diye konuştu.

Şener, ekonomi yönetiminin, krize karşı yoğun bir mesai içinde olması gerekmesine rağmen, gerekli çalışmaların yapılmadığını ileri sürdü.

Şener, Türkiye'nin krizi atlatabilecek potansiyele sahip olduğunu vurgulayarak, siyasi iradenin tavrını net bir şekilde ortaya koyması gerektiğini ifade etti.

Şener, gurbetçilerin dövizlerinin Türkiye'ye gelmesini ise, dış ticaretteki cari açığın kapatılmasına yönelik girişim olarak değerlendirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*