Şener'den siyasete dönüş sinyali

Şener'den siyasete dönüş sinyali.15699
  • Giriş : 23.03.2008 / 23:05:00
  • Güncelleme : 23.03.2008 / 23:07:57

Eski Bakan Abdüllatif Şener'den yeniden siyasete dönüş sinyali...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tuba Atav'ın Show TV’deki “Doğruya doğru” programına konuk olan eski bakan Abdüllatif Şener, üç ay sonra yeni bir parti kuracağının sinyalini verdi.

Türkiye'nin şu an içinde bulunduğu siyasi durumu değerlendiren Şener "Hukuka güvenmek lazım, hukuk devletine güvenmelidir. Burası bir hukuk devletidir." şeklinde konuştu ve üç ay sonrası için zaman verdi.

Sağ ve sol kesimden hatta ‘Marksist düşüncede’ olanlardan bile siyasete girmesi için olumlu yönde baskı gördüğünü belirten Şener “ Ben siyasetin dışında duramıyorum. Ancak bunu bir siyasi oluşumun içindeyim diye de değerlendiremem.” dedi. "Çok yoğun bir siyasi trafik içindeyim. Toplumun her kesimiyle yoğun ilişkiler içindeyim.” diyen Şener, yeni parti ve oluşum için üy sonrasına sinyal verdi.

“BAKAN OLDUĞUM DÖNEMDEN DAHA POPÜLERİM”

Siyasete dönme noktasında önüne bir takvim koyduğunu belirten Şener, önüne üç ay zaman koyduğunu ve bu sürenin sonunda durum değerlendirmesi yapıp kararlar alacağını söyledi. “Şu an bakan olduğum dönemden çok daha popülerim” diyen Şener, “İsminiz çok temiz, bırakın girmeyin siyasete, adınız böyle temiz kalsın diyenler olduğu gibi sizin sorumluluğunuz da var bundan kaçamazsınız diyenler de var. Ben her iki kesime de saygı duyuyorum." diye konuştu.

HER KESİMİ KUCAKLAYACAĞIM

Tuba Atav’ın; “AK Parti'den istifa mı edeceksiniz?” sorusunu ‘cevapsız’ bırakan Şener amacının Türkiye'nin her kesimini kucaklamak olduğunu belirtirken üç ay sonrasına zaman verdi. "Üç ay sonra her şey belli olur" diyen Şener, “Neden üç ay?” sorusuna da, “Yapacağım işler ve yazacağım yazılar var” diye cevap verdi. Şener, önüne koyduğu üç ay zamanın AK Parti'nin kapatılma süreci ile alakalı olmadığını ve üç sonrası ile şu an arasında siyasi olarak pek fark olmayacağını da sözlerine ekledi.

MUHALEFETİN CUMHURBAŞKANI ADAYI ŞENER

Halan daha AK Parti MKYK (Merkez Karar ve Yürütme Kurulu) üyesi olan Şener’in, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce, daha çok muhalefet partisi kanadından Cumhurbaşkanı adayı olması için adı geçmişti. 22 Temmuz seçimlerinden önce de aday olmayacağını belirterek büyük bir sürpriz yapan eski bakan Şener, siyaseti bıraktıktan sonra akademik hayatına geri döndü.

Prof. Dr. Abdüllatif Şener, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'den öğretim üyeliği yapıyor.

CAFESİYASET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious