Şener'den Yanal'a gözdağı!

Şener'den Yanal'a gözdağı!.11790
  • Giriş : 06.04.2009 / 15:07:00

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, takımda yaşanan düşüşün nedenlerini teknik direktör Ersun Yanal'a soracaklarını belirtti...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, takımda yaşanan düşüşün nedenlerini teknik direktör Ersun Yanal'a soracaklarını belirterek, İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşısında oynanan futboldan dolayı da futbolcuları sert bir dille uyardı.

Lige çok iyi transferler yaparak başladıklarını belirten Başkan Şener, ellerine büyük fırsat geçmiş olmasına rağmen şu anda dördüncü durumda bulunduklarını söyledi.

Suçlu aramadıklarını, ancak yapılan hataların düzeltilmesi için tedbir alacaklarını dile getiren Şener, "Ligin başında büyük bir beklenti olmasın diye Avrupa kupalarında oynamayı telafuz etmiştik. Bir de oyuncularımız strese girmesin istedik. Şampiyonluk parolasıyla lige başlamadık diye şampiyon olamayacağımız anlamına gelmez. İnsanlar beklentilerini yükseltmesin istedik.

Ama ben içimden şampiyon olacağımıza hep inanıyordum. Yine inanıyorum. Fakat takım içinde uyum eksikliği gibi nedenler oldu. Yönetimden kaynaklı hiçbir problem yok, olmaz da. Şu an elimize büyük fırsatlar geçmesine rağmen 47 puanla dördüncü sıradayız. Ama bu demek değildir ki her şey kayboldu.

Kabahatli aramak da doğru değil. Önemli olan hataları düzeltmek. Bunun gayreti içerisindeyiz. Teknik heyet ve futbolcularla görüşeceğim. Bir taraftan gelecek yılın, bir taraftan da kalan 8 haftanın planlarını yapıyoruz. Önümüzde Hacettepe maçı var. İşlerimize devam ediyoruz. Küsmek, darılmak yok" dedi.

"TEKNİK HEYET VE FUTBOLCULARLA GÖRÜŞECEĞİM"
Teknik heyetle teknik konuları görüşeceklerini dile getiren Şener, "Hocamıza teknik nedenleri soracağız. Herkesin bir görüşü var.

Hocamızla neden bu kadar puan kaybettiğimizi konuşacağız. İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u neden yenemedik ? 'Şanssızdık, top bizi sevmedi' gibi cümleleri sevmiyorum. Elimizde geniş bir kadro var. Dar olduğunu kabul etmiyorum.

Ya da biz bu oyuncuları yanlış transfer ettik. O da söylenebilir. Hocamızla bunları konuşacağız. Futbolculara da dünkü oyunun sebebini soracağım. Dün oynadıkları oyun için bu kadar tesislerde antrenman yapmalarına, kamp yapmalarına gerek yoktu.

Dün oynadıkları oyunu için 15 gün ara vardı. 15 gün hepsi evinde yatsa dün gelip sahaya çıksalardı yine bu oyunu oynarlardı. Niye antrenman yaptınız diye onlara soracağım.

Gerek var mıydı böyle oynamak için. Her halde onlar da bana bir şeyler söylerler. Veya derler ki başkanım sizden memnun değiliz. O da olabilir. Bu işin bir ortasını bulacağız. Herkes üzülüyor, ama en çok ben üzülüyorum. Bu işte baş olmak çok zordur. Yoksa herkes bu işi yapar" diye konuştu.

"KAYBEDİLEN HER MAÇIN EKONOMİK BEDELİ VAR"
Fikstüre bakıldığında Trabzonspor'un avantajlı göründüğünü, ancak hiçbir maçtan kazanmadan üç puan alınamayacağına kaydeden Şener, "Bu işin bir de ekonomik yönü var. Kaybettiğimiz her maçta yayın gelirlerimizden 330 bin lira azalma oluyor.

Konyaspor, Denizlispor, Gaziantepspor ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor müsabakalarında kaybedilen puanlar nedeniyle gelecek olan 1 milyon 150 bin lirayı alamayacağız. Sonuçların parasal kaybı bu. Bir de Lange davası geldi. Yeniden Yargıtay'a müracaat edeceğiz. Zafer diye bir futbolcumuz vardı.

Bunun için de 450 bin dolarlık kaybetmeye yüz tutmuş bir davamız söz konusu. Ersen Martin için FIFA'da davamız var. Fenerbahçe'nin Ortega davasına bakan avukata vekalet verdik konuyla ilgili.

O parayı almak için uğraşıyoruz. İkinci HES'i aldık, o konuda çalışmalarımız var. AVEA ile yeni bir sponsorluk sözleşmesi için görüşmelerimiz olacak" ifadelerini kullandı.

"HOCA HAKKINDA SORULAN SORULARI DOĞRU BULMUYORUM"
Teknik Direktör Ersun Yanal'ın gönderilmesiyle ilgili sorulan soruları doğru bulmadığını belirten Başkan Şener, "Önümüzde 8 hafta kaldı. Hocamız eleştirilebilir.

Biz de eleştirilebiliriz. Ancak hoca konusundaki soruları doğru bulmuyorum. Ligin sonu yaklaşıyor. Değiştirilmesinin doğru olacağını düşünmüyorum. Sekiz hafta var. Sekizini de kazanıp şampiyon olursak bugün söyleyeceğimiz sözlerden pişmanlık duyabiliriz.

İlk beşe giren Avrupa'ya gidiyor. Ama biz kulübe maddi anlamda büyük gelirler kazandırmak adına Şampiyonlar Ligi'ne katılmak istiyoruz. Rakipler birbirleriyle oynayacak. Kayıplar üzüyor, ama umudu kaybetmemeliyiz" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*