Şener'in beyin takımında kimler var?

Şener'in beyin takımında kimler var?.21316
  • Giriş : 14.07.2008 / 19:52:00
  • Güncelleme : 14.07.2008 / 19:04:55

Abdüllatif Şener, kuracağı parti için kolları sıvadı. Şener'in beyin takımında yer alan isimler ise birer birer ortaya çıkıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Abdüllatif Şener ile birlikte hareket eden isimler birer birer ortaya çıkmaya başladı.

Şener ile birlikte hareket eden isimler, kendilerini küskünler hareketi olarak adlandırılmasına karşı! Onlara göre hareketin en önemli açılımı merkez partisi olmak.

Amaç ise herkesi kuçaklamak. Hazırlanacak programın en önemli gündem maddesi ise ekonomi...

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’ndan istifa eden Abdüllatif Şener, bu hafta içinde yeni partinin örgütlenmesi için çalışmalara başlayacak. AK Parti’li eski küskün vekillerle başlayan hareket, örgütlenmesini tamamladıktan sonra vitrinini oluşturacak. Kapatılması halinde AK Parti’li vekillerle de temas kurulacak.

SAĞDAN VE SOLDAN DÜRÜST İSİMLER

Şener’in yanında yer alan AK Parti Elazığ eski Milletvekili Abdulbaki Türkoğlu, yeni parti ile ilgili önemli bilgiler verdi. Türkoğlu, “Küskünler hareketi değiliz. Toplumun tümünü kucaklayan bir yapılanma için yola çıktık. Parti programında ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıları dikkate alacağız. Sağdan ve soldan dürüst isimlere kapımız açık” dedi.

YALÇINBAYIR BEKLEMEDE

AK Parti Bursa eski Milletvekili ve Başbakan Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır, Şener’den kendisine henüz teklif gelmediğini gelirse değerlendireceğini söyledi. Yalçınbayır, “Sayın Şener ile AK Parti’nin program ve felsefesinin en güzel şekilde yazılmasında katkıları olan kişileriz. Kendisi ile fikri beraberliğimiz olmuştur” diye konuştu.

YARBAY’A TEKLİF YOK

AK Parti Ankara eski Milletvekili Ersönmez Yarbay, Şener ile sınıf, okul ve yurt arkadaşı olduğunu anımsatarak “Henüz talepte bulunmadı, bekliyorum” dedi. AK Parti hakkında açılan kapatma davasında, siyasi yasak istenen 71 kişi arasında kendisinin de yer aldığını hatırlatan Yarbay, “Belki de bu nedenle bir talepte bulunmamıştır” dedi.

KÜSKÜN HAREKETİ DEĞİLİZ

Yeni oluşuma destek veren isimlerden eski Van Milletvekili Maliki Ejder Arvas oluşumun küskünler hareketi olmayacağını söyledi. Arvas, Şener ile 16 yıldır beraber hareket ettiklerini belirterek “Amacımız halka hizmet, mağdurun, mazlumun yanında yer almak, lekesiz siyaset yapmaktır. Yeni dönemde listeye girmeyen vekillerle memleket sorunları üzerine görüştük. Şener ile henüz toplantı da yapmadık” dedi.

İKİNCİ DURAK DENİZLİ

Konya gezisinde büyük moral kazanan Abdüllatif Şener, 16 Temmuz’da Anavatan Partisi eski İl Başkanı İmdat Aday’ın daveti üzerine Denizli’ye gidecek. İlk etapta ziyaret edilecek iller arasında Ordu, Giresun ve Van da bulunuyor. Aralarında akademisyenlerin de bulunduğu bir grup ise tüzük ve program üzerinde çalışıyor. Yeni oluşum için başta Ankara olmak üzere 15 büro tutuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*