Şener'in Köşk anketine itirazı var

  • Giriş : 15.03.2007 / 00:00:00

Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, AK Parti'nin Köşk anketinin belirleyici olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şener, "Bu anketten hareketle Başbakan'ın Cumhurbaşkanı adayı olmayacağı şeklinde bir değerlendirme yapılabileceğini sanmıyorum" dedi.
Ankette adı geçmeyen Şener, "Bana göre bu tür anketlerde isim belirtmeden, yönlendirme yapmadan sonuçlar daha objektif olacaktır" diye konuştu.
Cumhurbaşkanlığı süreci yaklaşırken bu tür anketlerin yapılmasının doğal olduğunu belirten Şener soruların farklı sorulabileceğini ifade etti ve "Ucu açık, yönlendirme yapmadan bazı isimler belirtilerek de sorular sorulabilir" dedi.
Ankette adı geçen isimlerden Adalet Komisyonu Başkanı Köksal Toptan da, ''Salt benim adımın geçmiş olması bile, partim tarafından bu şekilde bir şey yapılmış olması bile gurur vericidir. Bu aşamada başka söyleyebileceğim bir şey yok" diye konuştu.

AK Parti, vekillere "aday" sordu
AK Parti, teşkilatına gönderdiği ankette cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin olarak bazı partililerle ilgili görüş sordu. 'Erdoğan'ın adaylığını nasıl değerlendiriyorsunuz' sorusunun ilk sırada yeraldığı ankette, Erdoğan'ın aday olmaması halinde, alternatif isim olarak eşlerinin başı açık olan dört partilinin adı verildi.
Bu isimler Devlet Bakanı Beşir Atalay, Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Köksal Toptan.
Parti Teşkilat Başkanlığı, soruları bir anket firması aracılığıyla parti örgütünün tüm yöneticilerine gönderdi.
Köşk anketi formunda Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Bülent Arınç, Başbakan Yardımcıları Abdüllatif Şener ve Mehmet Ali Şahin'in isimlerinin bulunmadığı belirtildi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın anket sonuçlarının kısa süre içinde tamamlanmasını ve sonuçlarının genel merkeze iletilmesini istediği kaydedildi.
Ankette, partinin yerel yöneticilerinin, ekonomik durumları, eğitim durumları, medeni hallerinin de sorulduğu ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious