Şener'in partisi kurulmadan dağılıyor

Şener'in partisi kurulmadan dağılıyor.10056
  • Giriş : 23.05.2009 / 22:06:00

Abdüllatif Şener’in Pazartesi günü kuracağı partide yer alacağı belirtilen AK Parti Elazığ eski Milletvekili Abdulbaki Türkoğlu'ndan istifa haberi geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

-22'nci dönem AKP Elazığ Milletvekili Abdulbaki Türkoğlu, Yeni Oluşum Hareketi Lideri Abdüllatif Şener'in 25 Mayıs Pazartesi günü kuracağı partide yer almayacağını açıkladı.

AKP'nin 22 Temmuz seçimleri öncesinde liste dışı bıraktığı isimlerden olan Türkoğlu yaptığı yazılı açıklamada, 2007 seçimlerinden sonra eski Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'le birlikte Yeni Oluşum Hareketi içinde olduklarını belirterek şunları söyledi:

“Başlangıçtaki hedefimiz; Türkiye'ye geleceğe taşıyacak, ülke sorunlarına yeni, doğru ve sıra dışı çözümler üretecek ve milletimizin her kesimini kucaklayacak bir yapılanma idi. Bu yapılanla biçimini göremediğimden, 25 Mayıs 2009 Pazartesi günü kurulacak parti içerisinde, ısrarlara rağmen, yer almamayı uygun görmüş bulunmaktayım. Basın yayın organlarında adımın yer almasından dolayı böyle bir açıklama gereği duyduğumu belirtirim.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*