Şener'in partisinin adı 'Yeni Oluşum' değilmiş

Şener'in partisinin adı 'Yeni Oluşum' değilmiş.8301
  • Giriş : 23.07.2008 / 15:32:00

Şener, 'Hangi ile gidiyorsam bir partinin genel başkanından daha büyük coşkularla karşılanıyorum.' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uluslararası Muhasebe Tarihçileri Kongresi'ne katılmak üzere İstanbul'a gelen Şener, Atatürk Havalimanı'nda yeni oluşum ve eleştirilere yönelik soruları cevapladı. Şener, kamuoyunun kendisini daha çok siyasi faaliyetleriyle izlediğini ancak hayatının önemli bir kısmında kitaplar, bilimsel çalışmalar ve hocalık olduğunu söyledi.

Yeni oluşum faaliyetlerinin hangi aşamada olduğu sorulan Abdullatif Şener, şunları dile getirdi: ''İnternet sitesinin adı 'Yeni Oluşum' olduğundan dolayı parti ismi gibi algılayanlar var; ama bu bir parti ismi değil. Bu çok genel bir ifadedir. Yeni bir siyasi hareket ortaya çıktığı zaman veya çıkması için çalışmalar başladığı zaman hemen bunun yeni olarak nitelendirildiğini biliyoruz. Ben daha önce bir irade beyanında bulunup, 'Türkiye'de siyasette boşluk vardır. Geniş bir seçmen kitlesi, mevcut siyasi yapıların dışında güveneceği, sahip çıkacağı yeni bir siyasi hareket aramaktadır. Geniş vatandaş kitlesinin aramış olduğu yeni siyasi yapıyı oluşturma kararı verdim' dedim. Şu anda ön çalışmaları sürdürüyorum. Önümüzdeki günlerde gerekli açıklamaları yapacağım.''

''HALKIN GÜÇLÜ SESİNE CEVAP VERECEĞİM''

AK Parti'den ayrıldıktan sonra Sivaslı hemşerilerinin kendisinden desteklerini çektiği söylentilerini Şener, ''Bu söylenenler doğru değil. Taraflı bir takım yaklaşımlarla farklı şeyler söyleyen de olabilir. Ama Türkiye'nin her tarafından Sivas, Konya, Ağrı, Tokat, Eskişehir, Denizli gittiğim illerdir. Şu anda tek başınayım. Herhangi bir örgütüm yoktur. Buna rağmen hangi ile gidiyorsam bir partinin genel başkanından daha büyük coşkularla karşılanıyorum. Bunun bir anlamı, değeri vardır. Dolayısıyla eline kağıdı kalemi alıp, tek başına yapılan yorumlardan öte toplumu görmek, Türkiye'yi, Anadolu'yu görmek lazım. Bunu gördüğünüz zaman güçlü bir sesin var olduğunu her zaman göreceksiniz. Ben de o sese cevap vereceğim.'' şeklinde yanıtladı.

Şener, ''AK Parti'den görüştüğünüz milletvekilleri var mı?'' sorusuna da, ''Günlük bazı siyasi ilgi alanları dışında ben kalıcı doğru bir şey yapmaya çalışıyorum.'' karşılığını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*