'Senin öldüğüne inanamıyorum!'

  • Giriş : 25.05.2006 / 00:00:00

'Senin öldüğüne inanamıyorum çünkü sen ölümden hiçbir zaman korkmazdın'

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hatay'da Köy Hizmetleri Müdürlüğü'ne ait özelliğini kaybetmiş kimyasal maddeleri imha ederken meydana gelen patlamada hayatını kaybeden 18 yıllık polis memuru bomba imha uzmanı Mehmet Mustafa Demircioğlu için Emniyet Müdürlüğü'nde bir tören düzenlendi.
Emniyet Müdürlüğü binası önünde düzenlenen cenaze törenine Hatay Vali Vekili Mehmet Ali Özkan, Antakya Belediye Başkanı Vekili Tevfik Fazlı Doğan, Garnizon Komutanı Albay İdirs Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ağırman, Ağır Ceza Mahkemesi ve Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Özcan, 121. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanı Albay Yahya Şahin, Hatay Defterdarı İsmail Çelik, siyasi parti temsilcileri, dernek başkanları, sivil toplum örgüt temsilcileri, askeri erkan, polis memurları ve vatandaşlar katıldı.

Sabah Antakya Devlet Hastanesi'nden ambulans ile getirilen cenaze meslektaşları tarafından ambulanstan alınarak tören alanına götürüldü.

Eşinin cenaze törenine 12 yaşındaki ikiz 2 oğlu İrfan ve Ersin ile birlikte katılan Fatma Demircioğlu, (39) bayan polis memurlarının arasında güçlükle ayakta durabildi.

Hatay Emniyet Müdürlüğü önünde düzenlenen törende Emniyet Müdürü Osman Çapalı, yaşamını yitiren polis memurunun 15 yıllık bir bomba uzmanlığı deneyimi olduğunu ve mesleğinde çok başarılı olduğunu belirtti.

Çapalı, "Arkadaşımız görev şehidi olmuştur. Başarılı hizmetlerinden dolayı İçişleri Bakanlığı tarafından 7 maaş ikramiye ve Hatay Valiliği tarafından 1994 yılında Hatay'da yılın polisi seçilerek kendisine takdirname verilmiştir." diye konuştu.

Babalarının tabutu başında sürekli olarak ağlayan 12 yaşındaki ilköğretim okulu 6. sınıfta okuyan İrfan ve Ersin, şehit babaları için dua etti.

Fatma Demircioğlu eşinin tabutuna sarılarak, "Senin öldüğüne inanmıyorum çünkü sen ölümden hiçbir zaman korkmazdın. Bizi nasıl yalnız bırakıp gidiyorsun" diye feryat etti.

Cenaze, törenden sonra özel bir ambulansla Malatya'nın Kuluncak ilçesinde toprağa verilmek üzere yola çıktı

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious