Şenköylü'den Tekirdağlılara müjde

Şenköylü'den Tekirdağlılara müjde.10832
  • Giriş : 05.12.2008 / 17:02:00

Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Rektörü Prof. Dr. Nizamettin Şenköylü, Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesinin faaliyete geçmesiyle Tekirdağlılara ve yöre insanına vadettikleri üst düzey sağlık hizmetini vermiş olacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Prof. Dr. Şenköylü, üniversitenin çalışmaları ve gelecek yıl yapılacak akademik ve idari yatırımlarla ilgili bilgi vermek üzere basın toplantısı düzenledi.

Üniversitenin Değirmenaltı yerleşkesindeki uygulama otelindeki toplantıda, Rektör Şenköylü, 2009 yılı yatırımları için çalışmalara başladıklarını, bu yıl sonu itibarıyla hedeflerinin yüzde 95'ini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Projeleri gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Şenköylü, bir süredir açık bulunan rektör yardımcılığı kadrosuna Prof. Dr. Birol Kayışoğlu'nun getirildiğini belirtti.

-''EN ÖNEMLİ PROJEMİZ TIP FAKÜLTESİ''-

En önemli projelerinin ''tıp fakültesi'' olduğunu ifade eden Şenköylü, ''Tıp fakültesini 2007 yılı itibarıyla açtık. 2008'de de atamalar yaparak akademik kadroları oluşturmaya çalıştık. Eylül itibarıyla öğrenci eğitimine başladık. Türkiye'de tıp fakültesini kurup da ilk yıl öğrenci alabilen belki de tek üniversiteyiz'' dedi.

Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesinde poliklinik çalışmalarına başlandığını belirten Prof. Dr. Şenköylü, göz, kulak-burun-boğaz, kadın doğum, ortopedi, genel cerrahi, kardiyoloji, nöroşirürji ve dermatoloji dallarında poliklinik sağlık hizmetleri verildiğini, 2 ameliyathanenin de hizmete açılması için çalışmaların sürdürüldüğünü bildirdi.

Tıp fakültesi konusunda geçen yıl için belirledikleri hedeflere ulaştıklarını ifade eden Şenköylü, ek bütçeden alınan 800 bin YTL'nin poliklinik ile ilgili cihazların alımında kullanıldığını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*