Şenlikoğlu'dan 'hatasız kul' yorumu

Şenlikoğlu'dan 'hatasız kul' yorumu.15454
  • Giriş : 23.12.2008 / 17:17:00

Yazar Emine Şenlikoğlu, Ergenekon'un kilit ismi Tuncay Güney'in haham olduğuna inanmak istemediğini söyledi ve kendiyle ilgili eleştrileri böyle yorumladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tuncay Güney'in bugün haham oluşu gerçek değil!

Peygamber Efendimiz dönemine atıfta bulunan Şenlikoğlu, O'nun rahlesinde oturanlardan bile dönenler olduğunu bu nedenle artık duyduklarına şaşırmadığını belirtti. Şenlikoğlu, "Galiba olmuş. İnsanların ne olacağı belli olmuyor. 'Kuldur bozulabilir' şerhi düşüyorum" dedi.

ŞİMDİ ANLAMAK ZOR

Kendi gençliğinde yaşadıklarının bir arayış olduğunu anlatan Şenlikoğlu, "Tuncay Güney haham olmuşsa, bu gerçekse o zaman bize söylediği Müslümanlığı gerçek değildi. Bize söylediği Müslümanlık gerçekse, bugün haham oluşu gerçek değil. Bunları yıllar sonra anlayacağız, şimdi anlaşılması zor" diye konuştu.

"28 Şubat sürecine katkıda bulunduğum iddiası iftiradır" diyen Şenlikoğlu, o dönemde yaptığı açıklamalarda orduyu davet edecek hiçbir şeyin olmadığını savundu. Fadime Şahin'i televizyona çıktıktan sonra tanıdığını anlatan Şenlikoğlu, şöyle konuştu:

"Hakkında çok araştırma yaptım. Bizim gizli neyimiz olabilir? Kur'an-ı Kerim açıkta değil mi? Teröre karşı olduğumu söylediğime, bir terörist teşkilatın içinde de olmayacağıma göre neyimiz gizli olabilir? Sanki bir örgüt elemanıymışım gibi bakılıyor."

SAZAN GİBİ ATLAMAM

Son zamanlarda çok sıklıkla televizyonlara çıkmama nedenini "Faydalı olmadığını, güzel konuşamadığımı fark ettim" diye açıklayan Şenlikoğlu, "Söz verdiğim programlar var. Sesim düzelince onlara çıkacağım. Ama, her davet edildiğim programa da bazılarının zannettiği gibi sazan gibi atlamıyorum" ifadelerini kullandı.

Bugün

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*