Şenol Güneş'ten Olympiakos açıklaması

Şenol Güneş'ten Olympiakos açıklaması.19716
  • Giriş : 16.03.2017 / 09:25:00

Yunanistan ekibi Olympiakos ile yapılacak maç öncesi Şenol Güneş'ten açıklama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Beşiktaş'ın tecrübeli teknik direktörü Şenol Güneş, Olympiakos ile karşı karşıya gelecekleri mücadele öncesi takımına olan inancını vurguladı

"Bugüne kadar bütün maçların zorlukları vardı. Yarın da öyle olacak. Zorlukları aşarak bu günlere geldik. Her maç bizim için önemli. Yarın maça da yeni heyecanla çıkacağız. Madem bu işi yapıyoruz güzel Futbol ve en iyisi olabilmek için çalışmalıyız. Oyun olarak olumlu olmak tabii önemli. Büyük kalmak ve büyüklüğü devam ettirmek daha zor. Türkiye adına yarışıyoruz ve bütün oyuncularımız hazır. Önce elimizde olan oyunculardan en iyi 11'i çıkartmaya çalışacağız. Şu anda ciddi boyutta takımı etkileyecek bir durum yok. Marcelo ve Babel'e bir bakacağız ve ideal 11'i çıkartmaya çalışacağız. Henüz kadroyu netleştirmedik. Marcelo'nun sakatlığı önemli. Tosic darbe almıştı ama durumu iyi. Bugün de idmana katılacak."

"Bu takım için final diyoruz ama..."

"Rakibin tecrübeli ve iyi oyuncuları var. Güçlü bir rakiple oynayacağız. Deplasmanda rahat oynuyorlar. UEFA Avrupa Ligi’nde önümüzdeki ayları görmek istiyoruz. Bunları aşabilecek gücümüz var. Yarın taraftardan coşku ve katkı bekliyoruz. Genel olarak oyun karaktemizin dışına çıkmamız mümkün değil. Daha az hata yaptığımız ve verimli olduğumuz bir maç diliyorum. Bizim işimiz oynadığımız oyunlar ile övgüyü tabii hak etmek isteriz. Bu takım için final diyoruz ama önce bir çeyrek finali yakalayalım. 'Bu takımı hep finalde görmek istiyoruz' diyorlar. Finale götürdün, kupayı da kazandırın o zaman. Hedefimiz Olympiakos maçını yaşamak ve çeyrek finale kalmak. İşimiz zor olacak. Uzağa bakarsak önümüzü görmekte sıkıntı yaşarız. Tosic’in oynamasında sorun yok. Babel’in kasığında sorun var. Marcelo tedavi oldu. Düz koşu yapacak ve kendini test edecek."

ŞAMPİY10

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*