Şenol Güneş yine bombaladı

  • Giriş : 23.01.2007 / 00:00:00

Şenol Güneş’in çalıştırdığı Güney Kore takımı FC Seoul, Antalya’da kampa girdi. Teknik Direktör Güneş, yabancı ülkelerle Türk futbolundaki çelişkiye dikkat çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Milli Takım ve Trabzonspor’un eski teknik direktörü Şenol Güneş’in çalıştırdığı Güney Kore’nin FC Seoul Takımı, kamp için geldiği Belek’te Arcadia Otel’in sahasında antrenmanlarına başladı. Antalya’da 25 gün kalacağı öğrenilen FC Seoul takımının günde 3 antrenman yapacağı ve kamp süresince 8 hazırlık maçı oynayacağı öğrenildi.

32 futbolcudan oluşan kadrosuyla kampa gelen FC Seoul takımında teknik direktör Şenol Güneş’in yardımcılığını Şeref Çiçek ve Yasin Özdenak yapıyor. Antrenmanlarda futbolcularına kondisyon ve teknik ağırlıklı çalışmalar yaptırdığı dikkati çeken teknik direktör Güneş, yanından ayırmadığı rehberi aracılığıyla futbolcularına yapması gerekenleri anlatıyor.

Antrenmanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Güneş, Güney Kore’de hazırlık kampı yaptıklarını, ardından ikinci bir kamp dönemi için Türkiye’ye geldiklerini söyledi. Takımının durumunun gayet iyi olduğunu belirten Güneş, şöyle konuştu: ’’Yoğun bir antrenman dönemi geçiriyoruz.

Güney Kore hem yaşam tarzı, hem de insanlarının karakter yapısı olarak bize benziyor. İş disiplini olan bir ülke. Herkes işiyle ilgileniyor. Son yıllarda futbolda büyük atılımlar yaptılar. Güney Kore’de bu işi sadece futbolcular ve antrenörler yönetiyor. Takımın başına geçtiğimden bugüne kulübün patronu bir kez yanıma gelip, (Bir ihtiyacın var mı?) dedi.

Türkiye, Futbol dışı işlerle uğraşıyor. Futbolun baş aktörleri futbolcular ve antrenörler olması gerekirken, Türkiye’de bu böyle değil. Güney Kore’de işini iyi yapanı alkışlıyorlar, destek oluyorlar. Kimse, kimsenin işine karışmıyor.’’ Güneş, Güney Koreliler’in kendisine gösterdiği ilgiden de büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious