Şenol Güneş'ten Trabzon'a kötü haber

Şenol Güneş'ten Trabzon'a kötü haber.14714
  • Giriş : 01.06.2009 / 11:51:00

Şenol Güneş ile anlaşmak için 6 aylık daha sözleşmesi bulunan FC Seoul Kulübü'nü ikna için Güney Kore'ye giden Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, Güneş ile birlikte Türkiye'ye döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Hasan Yener, FC Seoul Kulübü'nün, 6 aylık daha sözleşmesi bulunan teknik direktör Şenol Güneş'i bırakmak istemediğini söyledi.

Teknik heyet konusunda Şenol Güneş ile anlaşmak isteyen ve bu nedenle 6 aylık daha sözleşmesi bulunan FC Seoul Kulübü'nü ikna için Güney Kore'ye giden kulüp genel sekreteri Hasan Yener, Güneş ile birlikte Türkiye'ye döndü.

Yener, AA muhabirine yaptığı açıklamada, FC Seoul'ün ligin ilk yarısını averajla liderin gerisinde 2. sırada tamamladığını ve Güneş'in lige verilen aradan dolayı kendileriyle birlikte İstanbul'a döndüğünü belirtti.

Kendisinin hem Seoul Kulübü menajeri, hem de kulüp başkanıyla Güney Kore'de görüşme yaptığını ifade eden Yener, ''Şenol hoca Güney Kore'de çok başarılı. Kulübü onu bırakmak istemiyor'' dedi.

Şenol Güneş'e Güney Kore'de büyük bir ilgi olduğunu ifade eden Yener, şöyle devam etti:

''Son maçta Türk bayrakları açtılar. Maçta Şenol hocanın doğum günlerini, pankartlarla kutladılar. Şenol hoca da 3 yıldır orada. Fenerbahçe maçını da birlikte televizyondan izledik. Bizim, kendi evladımız. Her zaman Trabzonspor'un başarılı olmasını istiyor. Trabzonspor'un başarısı benim için esastır diyor. Ama böyle sevildiği bir ülkeden kötü bir şekilde, kavgayla ayrılmak istemiyor. Şenol hoca için de zor bir karar.''

Transferin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda şu an net bir şey denilemeyeceğini kaydeden Yener, ''Biz Şenol hocayla birlikte çalışmak istiyoruz. Önümüzdeki günlerde görüşmelerin ardından bu konu netleşir'' diye konuştu.

İstanbul'da ailesinin yanında kalacak Güneş'in kulüp başkanı Sadri Şener ile de bir araya gelebileceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*