Sentetik uyusturucu sekerden yapilmis

  • Giriş : 16.11.2005 / 00:00:00

ADANA - Adana ve Antakya'da düzenlenen operasyonda ele geçirilen 4 bin 700 captagon hapin sahte oldugu, seker ve tebesir tozundan yapildigi ortaya çikti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emniyet Organize ve Kaçakçilik Subesi Narkotik Büro ekipleri, yurt disindan Türkiye'ye kaçak yollarla getirilen captagon hapin Adana üzerinden Antalya'ya götürülerek piyasaya sürülecegi ihbari üzerine harekete geçti.

Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) otoyolunun Adana giris ve çikislarinda tedbir alan polis, kuzey turnikelerinde durdurdugu 31 EY 626 plakali otomobilde arama yapti. Aramada posetler içinde gizli bölmelere yerlestirilmis bin 700 adet captagon hap ele geçirildi.

Otomobildeki Merve Emre (20), Gani Gülhan (32), Mustafa Gönenç (35) ile Hikmet Yaman (30) gözaltina alindi. Zanlilarin ifadesi dogrultusunda Antakya'da yapilan ikinci operasyonda ise 3 bin hap bulundu. w

Emniyet Müdürlügü'ndeki sorgularinda zanlilar, haplari Suriye üzerinden getirip pazarlamak için Antalya'ya götürdüklerini itiraf etti. Emniyet Müdürlügü Bölge Kriminal Laboratuari'nda incelenen sentetik uyusturucularin tebesir ve seker karisimindan olusan kimyasal bilesimden yapildigi belirlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious