Şentürk'e aradığı pist bulundu

  • Giriş : 23.02.2007 / 00:00:00

Erdoğan'a "Dünya görme engelliler hız rekorunu kırmak istiyorum. Lütfen yardım edin" diyen şarkıcı Metin Şentürk'ün imdadına Ankaralı girişimci Erkan Erdalı yetişti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ankara'nın 45 kilometre batısında bulunan Temelli kasabasında yapılacak drag pistinde Metin Şentürk hız denemesini gerçekleştirebilecek. 210 dönüm arasi üzerine yapılacak yarış pistine 3 hafta içinde başlanılması planlanıyor. Yaklaşık 4 milyon YTL'ye mal olacak yarış pistinin bu yıl sonunda bitirilmesi hedefleniyor.

Projenin sahibi ve aynı zamanda Ankara Drag Kulübü Başkanı olan Erkan Erdalı, yapacakları pistte renkli organizasyonlar gerçekleştireceklerini belirterek, pistin içerisinde bin 100 metrekarelik karting pisti, 800 metrekarelik drag pisti, 600 metrekare kros pisti, 2 bin 800 metre asfalt yarış pisti, 15 bin metrekare triff pisti, 1 restorant, 1 cafeterya, 3 büfe ve küçük bir sinema olacağını söyledi.

Erkan Erdalı, Metin Şentürk'ü davet edeceklerini ve pisti tek başına turlamasına ve diğer araçlarla yarış yapmasına imkan sağlayacaklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious