Şentürk'ün hız hayali gerçek oluyor

  • Giriş : 20.02.2007 / 00:00:00

Orhan Kural: Başbakanımız Şentürk'ün talebiyle ilgilenmemi istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dünyanın en ilgi çekici rekorlarının kayıtlı olduğu Guinness Rekorlar Kitabı'nın eski Türkiye Fahri Temsilcisi Prof. Dr. Orhan Kural, görme engelli şarkıcı Metin Şentürk'ün hız rekoru kırma isteğiyle ilgili, ''Başbakanımız Sayın Erdoğan, Şentürk'ün talebiyle özel olarak ilgilenmemi istedi'' dedi.

Prof. Dr. Kural, yaptığı açıklamada, otomobille 300 kilometre hıza ulaşarak görme engelliler arasında dünya rekoru kırmak isteyen şarkıcı Metin Şentürk ile ilgili olarak Başbakanlıktan arandığını bildirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, özel kalemi aracılığıyla, Şentürk'ün rekor denemesiyle ilgilenmesi istediğini anlatan Kural, ''Başbakanımız Sayın Erdoğan, Şentürk'ün talebiyle özel olarak ilgilenmemi istedi. Ben fahri temsilcilik görevini bırakmıştım. Bir süredir danışman olarak hizmet ediyorum. Başbakanımızın istediği üzerine denemeyle ilgili araştırmalara başladım'' dedi.

Kural, bu alandaki rekorun Güney Afrikalı Hein Wagner'a ait olduğunu, bu kişinin, trafiğe kapalı bir uçak pistinde gerçekleştirdiği denemesinde, saatte 269 kilometre hız yaparak adını kitaba yazdırdığını ifade ederek, şunları kaydetti:

''Denemenin en kısa zamanda yapılması için çalışmalara başladım. Ancak, başvuruyu gerçekleştirmemiz için Metin Şentürk'ü bekliyorum. Şentürk ile birlikte evrakları hazırlayıp en kısa sürede Guinness'in merkezine göndereceğiz''

İLK SAMANYOLU HABER'İN DUYURDUĞU REKOR DENEMESİNDE NELER YAŞANMIŞTI?

AK Parti'nin Özürlüler Koordinasyon Merkezi'nin web sitesine konuşan ve Görme Özürlü Milletvekili Lokman Ayva'nın sorularını cevaplandıran Metin Şentürk ilginç bir talepte bulunmuştu. Görme özürlü sanatçı Metin Şentürk, Başbakan Erdoğan'dan bir süre önce 300 kilometre hız yapan araç istemiş ve dünyayı rekoru kırmak istediğini söylemişti.

Sanatçı Metin Şentürk'ün talebine Başbakan Erdoğan'dan da olumlu cevap gelmişti.

Başbakan'ın bu cevabını Samanyolu Haber olarak sanatçıya iletmiştik. Sanatçı hayli iddialı. İmkanlar verilsin rekoru Türkiye'ye getireyim diyor.

Bakın Metin Şentürk canlı telefon bağlantısında isteğini nasıl anlatmıştı?

Sorular cevap bekliyor

Şimdi merakla beklenen aracın modelinin ne olacağı?

Rekor denemesinin nerede yapılacağı?

Kendine son derece güvenen Şentürk'ün rekoru kırıp kıramayacağı...

Başbakan'ın büyük ihtimalle rekor denemesini izleyeceğini düşünüyoruz.

Rekor denemesinde yeni gelişmeler Samanyolu Haber'de olacak...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious