'Sepette ekmek var'

  • Giriş : 19.09.2006 / 00:00:00

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmek Küçükler, düzenlediği basın toplantısı ile 'Sepette ekmek var' adı altında yılın en büyük sosyal yardım kampanyasını başlattığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kampanyanın başarıya ulaşacağına inandığını vurgulayan Küçükler, Büyükşehir Belediyesi olarak dar gelirli ailelere günde 5 bin ekmek dağıtıldığını hatırlattı. Kampanyanın amacının dar gelirli vatandaşın evine ekmek götürme endişesinden kurtulma olduğunun altını çizen Küçükler, "Türk toplumunda vakıfların büyük önemi vardır. Yine Peygamber Efendimiz 'Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir' diyerek sosyal yardımlaşmaya ayrı bir değer vermiştir. Bu kampanya rahmet ayı Ramazan öncesi başlatıyoruz. Sıkıntılı insanlarımızın hatırlandığı bu rahmet ayında kampanyanın başarıya ulaşacağına yürekten inanıyorum. Mağdur vatandaşların rencide olmadan evine ekmek götürme tasasından kurturacak bu kampanyaya destek verecek hemşehrilerime teşekkür ediyorum" dedi.

Başkan Küçükler, kampanyanın Ramazan'a özel olmadığını ve sürekli gündemde kalacağını da hatırlattı.

Büyükşehir Belediyesi, kampanyanın başarıya ulaşması için 10 bin el ilanı ile 800 adet tanıtım afişi hazırlattırdı. Başkan Küçükler, kampanya duyurularının cep bilgi mesajlarından da sürekli yapılacağını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious