Serbest bırakılan 3 zanlı hakkında yakalama emri

  • Giriş : 09.01.2008 / 08:56:00
  • Güncelleme : 09.01.2008 / 09:34:29

Savcının itirazını değerlendiren mahkeme, serbest bırakılan 3 zanlı hakkında yakalama emri çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

(CİHAN)-İstanbul polisi tarafından düzenlenen 'Matkap' operasyonunda gözaltına alınan 10 kişiden 8'inin serbest bırakılmasına Cumhuriyet Savcısı'nın yaptığı itirazı değerlendiren mahkeme heyeti, aralarında "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın sağ kolu olduğu iddia edilen Zakir S.'nin de bulunduğu 4 sanık hakkında yakalama emri çıkardı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından bir suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan ve aralarında "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın sağ kolu olduğu iddia edilen Zakir S.'nin de bulunduğu 10 sanık, dün adliyeye sevk edilmişti. Savcılıkta verdikleri ifadenin ardından nöbetçi mahkemeye sevk edilen sanıklardan Orhan Aykut ve Mehmet Salih Aydar tutuklanırken, Zakir S.'nin de aralarında bulunduğu 8 kişi serbest bırakılmış, bunun üzerine davaya bakan Cumhuriyet Savcısı karara itiraz etmişti.

Cumhuriyet Savcısı'nın itirazını değerlendiren 12. Ağır Ceza Mahkemesi, daha önce serbest bırakılan Zakir S., Hasan K., kardeşi Mahmut K., ve Mehmet Mucip S., hakkında yakalama emri çıkardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious