Sercan'ın transferi ile ilgili açıklama

Sercan'ın transferi ile ilgili açıklama.14845
  • Giriş : 10.06.2009 / 20:59:00

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, transferin gözde futbolcularından Sercan Yıldırım ile ilgili olarak, ''Şu an için Sercan'ı satmak gibi bir düşüncemiz yok'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen pazartesi günü yapılan kongrede üyelerden Bursaspor'a hizmet için 3 yıllığına daha güvenoyu aldıklarını, bunun mutluluğunu yaşadıklarını, ancak sorumluluklarının da arttığının bilincinde olduklarını söyledi.

Son günlerde Sercan Yıldırım ile ilgili transfer haberlerinin yeniden gündeme gelmeye başladığını ifade eden Yazıcı, devre arasında da genç futbolcuya ilişkin kendilerine çok sayıda teklifin ulaştığını, ancak hepsini geri çevirdiklerini bildirdi.

Yazıcı, Sercan'ın Bursaspor'un altyapısından yetişen çok değerli bir futbolcu olduğunu vurgulayarak, genç oyuncunun daha uzun yıllar Bursapsor'a hizmet etmesini istediklerini ancak, ''Futbol dünyasında satılmayacak futbolcu yoktur'' gerçeğini de gözardı edemeyeceklerini belirtti.

''Şu an için bizim Sercan'ı satmak gibi bir düşüncemiz yok'' diyen Yazıcı, şöyle devam etti:

''Sercan'ı kulübün çok lehine bir teklif gelmesi ve yerini fazlasıyla dolduracak bir oyuncu almamız halinde satabiliriz. Yani kulüp ve takım menfaatlerini ön planda tutarız. Eğer gerçekten böyle bir teklif gelirse hocamızla görüşür sonra durumu kamuoyuyla paylaşırız. Bunun dışında şu anda Sercan ile ilgili bir gelişme yok.''

KONGRE SÜRECİ

Yazıcı, kulübün olağan genel kuruluna değinerek, kendisiyle ilgili her türlü aleyhte çalışmalara karşın, Bursaspor kongre üyelerinin desteğiyle çok açık ara farkla başkan seçildiğini, bundan da büyük mutluluk duyduğunu anlattı.

Kongre üyelerinin verdiği destekle mutlu olduğunu, ancak artık omuzlarında daha ağır bir yük taşıdığını vurgulayan Yazıcı, Bursaspor'a hak ettiği başarıları yaşatmak için büyük çaba sarf edeceklerini kaydetti.

Yazıcı, daha önceki kongrede göreve gelirken ilk sene için küme düşme tehlikesi yaşamayan bir Bursaspor, ikinci sene için ise Avrupa kupalarına katılma hedeflerini ortaya koyduklarını anımsatarak, şöyle devam etti:

''Avrupa kupalarına katılma hedefini son maça kadar kovaladık ama olmadı. Bursaspor bulunduğu yerle hiçbir zaman mutlu olmayacak. Hep daha iyisini isteyecek. Bu isteği bu sezon gördük. Teknik heyet ve futbolcular da elde edilen başarılarla özgüven kazandı. Bu inanç ve özgüven arzulanan başarıları getirecek.'

''Transferde nasıl bir yol izlenecek'' yönündeki soruya ise Yazıcı, ''Zaten oturmuş bir kadromuz var. Eksiklerimizi biliyoruz. Eksik olan bölümlere gerekli transferler yapılacak. 4-5 takviyenin yeteceğini düşünüyoruz'' diye yanıtladı.

Yazıcı, gidecek-kalacak oyuncuların yavaş yavaş belirlenmeye başladığını, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam ile bu konuyu sık sık görüştüklerini dile getirerek, ancak şu an için isim açıklamanın doğru olmayacağının altını çizdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*