Serdar Denktaş'tan TBMM'ye mektup

Serdar Denktaş'tan TBMM'ye mektup.10641
  • Giriş : 12.07.2008 / 09:11:00

KKTC Meclisi'nin Muhalefetteki DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, Kıbrıs sorunuyla ilgili gelişmelerin hız kazanmasından dolayı, Türk milletvekillerinin dikkatini çözüm vizyonu konusuna çekmek amacıyla TBMM'ye bir mektup yolladığını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Denktaş mektupta, TBMM milletvekillerinden "özel gündemle Kıbrıs konusundaki kırmızıçizgilerin yeniden teyit edilebilmesini" isteyerek, bunun hem Kıbrıs Türk halkına hem de Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'a güç vereceğini kaydetti.

Serdar Denktaş bugün yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye milletvekillerine gönderdiği mektupta, Hristofyas'ın çözüm vizyonunun egemenlik anlayışı ile birlikte değerlendirildiğinde, Kıbrıslı Türkleri azınlık konumuna sürükleme istencinin olduğunun anlaşıldığına dikkat çekerek, "Böylesi bir talebe karşın gösterilecek esneklik, TBMM'nin mevcut kararlarına da aykırıdır" dedi.
Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın elinin masada güçlendirilmesi için Kıbrıs sorununun TC-KKTC devletler politikası olarak ele alınmasının önemine değinen Serdar Denktaş, tüm iç çekişme ve fikir ayrılıklarını bir kenara bırakarak Kıbrıs konusunda fikir ve güç birliği sağlanmasının Cumhurbaşkanı Talat'a masada güç vereceğini kaydetti.

Serdar Denktaş, ayrıca mektubunda "Bıçak kemiğe dayanmıştır. Kıbrıs'ın elden çıkması halinde, o dönemde görevde bulunanların tümü tarih tarafından yargılanacaktır. Hiçbirimizin çocuklarımıza böyle bir miras devretme hakkı yoktur. Bu nedenle sizleri Kıbrıs sorununu daha yakından takip etmeye davet eder, TBMM'de özel gündemle Kıbrıs konusundaki kırmızıçizgilerimizin yeniden teyit edilebilmesinin, gerek Kıbrıs Türk halkına, gerek Cumhurbaşkanı Sayın Talat'a güç vereceği cihetle girişimde bulunmanızı bekler, çalışmalarınızda başarılar dilerim." ifadelerine yer verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*