Serdar Ortaç'ı yere seren rockçı konuştu!

Serdar Ortaç'ı yere seren rockçı konuştu!.20380
  • Giriş : 14.05.2009 / 22:57:00

Magazincilere olayı anlattı, gözaltına alındı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Geçen Salı Lütfi Kırdar Kongre Sarayı'nda tuvalette Serdar Ortaç'a yumruklu saldırıda bulunan, polisin bir türlü ulaşamadığı Çafer Arat, ortaya çıktı. Star TV Mega Magazin ekibinin ulaştığı Arat, protest rock müzik şarkıcısı olduğunu söyledi ve ofisinde yaptığı röportajda, “Attığım yumruğun arkasındayım, bedelini de her şekilde ödemeye hazırım” dedi.

“Ahmet Kaya'ya haksızlık yaptı”

Ortaç'a saldırmasının nedeninin Ahmet Kaya'ya yapılan haksızlık olduğunu belirten Arat, “Uzun süredir içimde biriken bir öfke vardı. Ruhumuzda da zaten asilik var. Geçmişte Ahmat Kaya'ya haksızlık yapıldı. Ona çatal atanlar arasında Serdar Ortaç da vardı. Sonra sahneye çıkıp 10. Yıl Marşı'nı seslendirdi. Askerlikten kaçmak için bir yığın takla atan bir adamın milliyetçilik neyine? Milliyetçilik ona mı kaldı?” diye konuştu.

“Yumruk attım, elini yüzüne götürdü ve bekledi”

Ortaç'ı tuvaletin kapısında görünce yıllardır içindeki öfkenin patladığını ve yumruk attığını anlatan Arat, “Ani bir refleksle yumruk attım ve o öylece elini yüzüne götürüp duvarın dibine çöktü ve bekledi. Hiçbir şey yapmadı. Verdiği röportajlarda da iki grubun kavgasını ayırmak isterken arada kaldığını söylüyor. Hayatında kaç kere kavgaya girmiş ve ayırmış. O kadar yürekli mi ki?” şeklinde konuştu.

Herkes hak ettiğini söylüyor

Yumruk attıktan sonra çevresinden kimsenin kendisini eleştirmediğini belirten Arat, şöyle konuştu: Kimseden kötü bir yorum ve eleştiri almadım. Herkes Serdar Ortaç'ın o yumruğu hak ettiğini söylüyor. Asla pişmanlık duymuyorum ama tek bir pişmanlığım var. O da olaydan sonra O... Ç... diye küfür ettim. O bana yakışmadı. Keşke onu söylemeseydim.

...VE AÇIKLAMALARI YAYINLANDIKTAN SONRA GÖZALTINA ALINDI

Alınan bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, şarkıcı Serdar Ortaç'ın "15. Kral Müzik Ödülleri"nin verildiği gecede bir kişinin kendisine yumruk attığı yönündeki şikayeti üzerine çalışma başlattı.

Araştırma sonunda Ortaç'a yumruk attığı öne sürülen Cafer Arat'nın Zeytinburnu'ndaki bir evde yaşadığını belirledi. Burada gözaltına alınan Cafer Arat, Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi.

Emniyetteki ifadesinde, kaset çıkarmayı düşündüğünü ve tanınmak için bu yola başvurduğunu belirttiği ileri sürülen Cafer Arat, Şişli Adliyesi'ne gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*