Serdar Ortaç'tan Eurovsion'a tepki

Serdar Ortaç'tan Eurovsion'a tepki.20380
  • Giriş : 03.01.2009 / 12:51:00

Bırakın Eurovision'u Türkçe Olimpiyatlarına bir bakın. Eurovision'a on çeken bir olimpiyatımız var...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Show TV'de Ferhat Göçer'in hazırlayıp sunduğu “Biri Bana Gelsin” programına katılan Serdar Ortaç;
Elin Afrikalısı Türkçe okudu, bu yeter

Her sene yarışma öncesi ve sonrasında ciddi tartışmaların yaşandığı Eurovision'a en milli tepki Serdar Ortaç'tan geldi.

Ortaç'ın sözleri büyük tartışma çıkaracak

Ünlü popçu Serdar Ortaç, “Eurovision'dan önce Türkçe Olimpiyatları'na destek verin” dedi. Öncesi ve sonrasında büyük tartışmalar yaşadığımız Eurovision Şarkı yarışmasına 'en milli tepki' Türk pop müziğinin en önemli isimlerinden olan Serdar Ortaç'tan geldi. Bu sene ülkemizi Hadise'nin temsil edeceği Eurovision yarışması için açıkça tavır alan Ortaç, “Eurovision'a on çeken bir olimpiyatımız var bizim.” diyerek, önemi bazı çevrelerce anlaşılmayan Türkçe Olimpiyatları'na methiyeler dizdi.

"TÜRKÇE OLİMPİYATLARI EUROVİSİON'A 10 ÇEKER"

Show TV'de Ferhat Göçer'in hazırlayıp sunduğu “Biri Bana Gelsin” programına katılan Serdar Ortaç, şarkıları ile coşturduğu stüdyodaki seyircilere, Eurovision'dan önce Türkçe Olimpiyatları'na destek vermelerini istedi.

Tüm dünyadan 100 ülkenin 600 yarışmacı ile katıldığı ve önümüzdeki yıl 7'incisi düzenlenecek olan Türkçe Olimpiyatları'nın Eurovision'a 10 çekeceğini söyleyen Serdar Ortaç, böyle bir organizasyona imza atanlara çok teşekkür etti. Programı izlerken bir Türk olarak gurur duyduğunu ifade eden Ortaç düşüncelerini şöyle açıkladı:

“Eurovision'dan önce Türkçe Olimpiyatları'na destek verin. 100 ülkeden 600 sanatçı katılıyor. Hepsi çıkıp Türkçe okuyor. Eurovision'a on çeken bir olimpiyatımız var bizim. Devletimiz, hükümetimiz çok sağ olsun. Hangi hükümet yaptıysa, kimler vesile olduysa çok sağ olsun. Gurur duydum. 100 tane ülke Türkçe okuyor. Elin Afrikalısı Türkçe okudu. Elin Rus'u Türkçe okudu. Bu yeter"

GÖÇER: ÇOK GURUR VERİCİ ORGANİZASYON

Programın sunucusu Ferhat Göçer de Serdar Ortaç'ı destekleyerek iki sene önce Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda yapılan Türkçe Olimpiyatları'na katıldığını ve oradaki havanın çok faklı olduğunu ifade etti. Göçer, "Programda, ülke olarak ne kadar faklı olduğumuzu görüyorsunuz. Çok gurur verici bir organizasyon" şeklinde konuştu.

DÜNYA ÇOCUKLARLA "TÜRKÇELEŞİYOR"

Bu zamana kadar 6 sefer düzenlenen Uluslararası Türkçe Olimpiyatları her geçen sene ses getirerek dünyanın önemli organizasyonları arasına girdi. 1. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'na 17, 2. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'na 21, 3. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'na 42, 4. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'na 83 ülke katıldı.

5. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'na ise 100 ülkeden 550 öğrenci katılırken, son olarak 21 Mayıs - 01Haziran 2008 tarihleri arasında yapılan 6. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'na 114 ülkeden 600 öğrenci katıldı. Türkiye'nin devlet olarak desek verdiği Türkçe Olimpiyatları'nın ödül törenlerinde her yıl, Türk diline ve kültürüne hizmet eden devlet büyüklerine, siyaset adamlarına, basın yayın, eğitim ve sanat camiası mensuplarına özel hizmet ödülleri veriliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*