Serdar Öztürk de Askeri savcının peşinde

Serdar Öztürk de Askeri savcının peşinde.16906
  • Giriş : 17.06.2009 / 22:43:00

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Serdar Öztürk de Taraf gazetesinde yayımlanan belgeye ilişkin askeri savcılığa ifade vermenin peşine düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklanan Serdar Öztürk'ün avukatı Hasan Gürbüz, müvekkilinin Taraf gazetesinde yayımlanan belgeye ilişkin askeri savcılığa ifade vermesi için talepte bulunduklarını bildirdi.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Gürbüz, söz konusu belgeyle ilgili askeri savcılığın imza incelemesi yaptıracağını ve bu inceleme sonucunun beklenmesi gerektiğini söyledi.

Gürbüz, ''Bu belgenin TSK'ya ait olması mümkün olmadığı gibi gerçek olması da mümkün değildir. Serdar Öztürk'ün askeri savcılığa ifade vermesi için talepte bulunduk. Ankara'da meslektaşlarım bu başvuruyu yaptı'' ifadelerini kullandı.

Soruşturmadaki kısıtlama kararından dolayı bir şey göremediklerini ileri süren Hasan Gürbüz, şöyle devam etti:

''Serdar Öztürk'ün avukatlık bürosunda bulunun delillerin mühürlendiği, sonra da terörle mücadelede bunların açıldığı konusu da kanunsuzdur. Avukat bürosunda yapılan aramalarda ele geçirilen belgelerin ne şekilde açılacağı hususu kanunla düzenlenmiştir. Mühürlenen delil torbasının Beşiktaş'taki nöbetçi hakim huzurunda açılması gerekiyordu. Bu yasaya aykırıdır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*