Şeref tribününde kavga çıktı

  • Giriş : 09.12.2006 / 00:00:00

İzmir'de oynanan Ankaragücü-Fenerbahçe maçının ardından protokol tribününde iki takım yöneticileri arasında kavga çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Maçın bitiş düdüğünün çalmasından sonra protokol tribünü bir anda karışırken, iki takım yöneticilerinin yumruklaştığı gözlendi. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da araya girerek, engellemeye çalıştığı kavga güvenlik güçlerinin müdahalesiyle yatıştırıldı.

Bu sırada Fenerbahçeli taraftarların ''Ulusoy istifa'' şeklinde bağırdıkları gözlendi.

Fenerbahçeli yöneticiler, olaylara sarı-kırmızı renkli kravat takan bir Ankaragücü yöneticisinin sürekli küfretmesinin yol açtığını öne sürerken, Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın, bazı Fenerbahçeli yöneticileri suçladı.

Aydın, şöyle dedi:

''Fenerbahçe'yi seviyoruz, taraftarı takımını muhteşem destekliyor kutluyoruz. Ancak şeref tribünde şerefsizce işler oluyor. Fenerbahçe'nin bazı yöneticileri saygısız. Sokakta görsek bize selam veremeyecek kişiler küfrediyor. Bu kişiler sokakta bunların dörtte birini yapacak cesareti bulabilir mi? Futbol saha içinde, centilmence oynansın istiyoruz. Ancak Fenerbahçeli bazı zavallı yöneticiler bunu dışarı taşıyor. Tabii ki hepsi için söylemiyorum içlerinde çok saygıdeğer yöneticiler var. Koskoca camiaya yakışmayan yöneticiler de var.''

Fenerbahçe kulübü asbaşkanlarından Şekip Mosturoğlu ise, Cemal Aydın'ın açıklamalarını talihsizlik olarak değerlendirdiklerini belirtti.

HAKEMİN KARARI

Ankaragücü'nden Ceyhun Eriş, maçın son dakikalarında kazandığı serbest vuruşta ''ceza sahası içinde mi dışında mı'' tartışması yaşandığını belirten gazetecinin sorusu üzerine, ''Zaten hakem en direkt vuruş kararı verdiğini söyledi. Dolayısıyla içeride de olsa penaltı değil. Bugün Fenerbahçe karşısında iyi oynamadık. Hakem kararlarını tartışmak gereksiz'' dedi.

Diğer yandan Alex'in ceza alanı içinde yerde kaldığı ve sarı kart gördüğü pozisyona ilişkin olarak, Ankaragücü kalecisi Serkan'ın arkadaşlarına pozisyonun penaltı olduğunu söylediği belirtildi.

HİKMET KARAMAN

Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman, karşılaşmada Fenerbahçe'nin 32 dakika 10 kişi mücadele etmek durumunda kaldığını ancak yakaladıkları fırsatları değerlendiremediklerini söyledi.

Hikmet Karaman, karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, Fenerbahçe'nin 10 kişi kalmasının ardından takımını strese girdiğini kaydetti.

Orta sahada oyunu yönlendirmesi gereken oyuncuların etkili olamadığını belirten Karaman, ''Rakibin 10 kişi kalması bizim için büyük bir avantajdı. Ancak değerlendiremedik. İstediğimiz baskıyı kuramadık. Berabere kalsak üzüleceğimiz maçı kaybettik'' diye konuştu.

FENERBAHÇE CEPHESİ

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico ise Fenerbahçe için iyi bir karşılaşma olduğunu ve oyuncularının performansından memnun kaldığını söyledi.

Takımının 10 kişi kaldıktan sonra da pozisyonlar bulduğunu kaydeden Zico, ''Oyuncularım sahada adeta savaştı. 10 kişi kaldıktan sonra da gösterdikleri mücadele gerçekten iyiydi. Bizim takımımızda olması gereken ruh işte bu. Daha sakin ve son vuruşlarda başarılı olabilseydik, bu maç çok daha farklı bir skorla bitebilirdi'' dedi.

Sezon başında takımın sabıra ve zamana ihtiyacı olduğunu ifade ettiğini kaydeden Zico, ''Kendi mantalitemizi oturttuk. Bunda en çok övgüyü futbolcularımın hak ettiğini düşünüyorum. Ligdeki konumumuz çok iyi. UEFA'da da hedeflerimiz var. UEFA'da gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz'' diye konuştu.

Alex'in çok kaliteli bir oyuncu olduğunu belirten Zico, ''Alex bugün de çok iyiydi. Ancak sahaya onu oynatmamak için çıkmış bir oyuncunun markajı altındaydı. Öyle ki maç sırasında Alex'i konuşmak için yanıma çağırdığımda bu oyuncu da Alex'le birlikte kulübeye geldi'' ifadesini kullandı.

Zico, Alex'in penaltı tartışmalarına yol açan pozisyonuna ilişkin olarak, ''Alex gibi bir oyuncu kaleciyi çalımladıktan sonra neden topu boş kaleye gönderemesin? Gönderemediğine göre demek ki orada başka bir şey oldu'' dedi.

Genç savunma oyuncusu Can'ın da performansından memnun olduğunu kaydeden Zico, ''Can bu maçta, ona ihtiyacımız olduğunda kendisine güvenebileceğimizi bize gösterdi'' şeklinde konuştu.

Zico, Aurelio'nun performansından da memnun olduğunu dile getirdi.

Zico, İzmir'deki taraftarların desteğinden de memnun olduğunu kaydederek, mecbur kalmaları halinde İzmir'e her zaman gelebileceklerini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious