"Şerefimizi test ettirmeyiz"

  • Giriş : 23.04.2008 / 18:36:00

Kayserispor Kulübü, Gençlerbirliği Basın Sözcüsü Muammer Akyüz'ün, hafta sonu Kayseri'de oynanacak Kayserispor-Çaykur Rizespor maçıyla ilgili yaptığı açıklamalara sert yanıt verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kulüpten yapılan açıklamada, "Kayserispor kulübü olarak şerefimizi, haysiyetimizi kimseye test ettirmeyiz. Değişik kadrodan söz edenler, lütfen birkaç yıl geriye gidip, düşünsünler" denildi.

Gençlerbirliği Kulübü Basın Sözcüsü Muammer Akyüz'ün sarı kırmızılı kulübü hedef alan ve küme düşme hattındaki Çaykur Rizespor'un durumu nedeniyle Kayserispor'a yönelik "Yedek kadroyla çıkacaklar" değerlendirmesi yönetim kurulunun tepkisine yol açtı. Sarı kırmızılı ekip, yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

KAYSERİSPOR'A KİMSE SORUMLULUĞUNU HATIRLATMASIN

"Kulüpler ve insanlar geçmişte ne yapmışlarsa, bizi de öyle yapacak sanıyorlar. Şerefimizi ve haysiyetimizi kimseye test ettirmeyiz. Kimse bizi gaza getirmeye ve sorumluluklarımızı hatırlatmaya kalkmasın. Küme düşme hattındaki takımların sorumlusu Kayserispor kulübü değildir. Herkes kendi oynadığı maçını ve maçlarını kazanmaya bakmalıdır. Küme düşme hattındaki takımların yerli yersiz açıklamaları kulübümüzü bağlamaz. Maça nasıl bir kadro ile çıkacağımızı biz biliriz. Değişik kadrodan bahsedenler, lütfen birkaç sene geriye dönüp kendilerine baksınlar."

GENÇLERBİRLİĞİ BASIN SÖZCÜSÜ KIZDIRDI

Gençlerbirliği Basın Sözcüsü Muammer Akyüz, yaptığı yazılı açıklamada düşme hattındaki mücadelenin şampiyonluk kadar hatta şampiyonluktan çok daha önemli olduğunu vurgulamış, "Bu hafta oynanacak kritik maçlardan birisi de Kayserispor-Rizespor maçıdır. Bu maç düşme hattındaki birçok takımı etkiliyor. Aldığımız çok ciddi duyumlara göre; Kayserispor, Gençlerbirliği ile 7 Mayıs'ta oynayacağı kupa maçını gerekçe göstererek Rizespor maçına yedek bir kadro ile çıkacak. Bir takımın hangi maça hangi kadro ile çıkacağı elbette kendisini ilgilendirir. Bu, sezon başında veya ortasında olsa düşüncemiz böyle olurdu. Ancak, bu maç sadece Kayserispor'u veya Rizespor'u ilgilendirmiyor, en az 4-5 takımı ciddi biçimde ilgilendiriyor. Türk futbolunda Kayserispor'un çok özel bir yeri vardır. Bizim bildiğimiz şaibe denecek hiçbir olayın içinde olmadı. Bundan sonra da olmayacağına inanıyoruz. Onun için Türk futbolunda telafisi imkansız olabilecek bir davranışın içinde olmayacağını ümit ediyoruz" diye konuşmuştu.

FİNALİ CUMHURBAŞKANI GÜL'ÜN İZLEMESİ BEKLENİYOR

Bu arada, Kayserispor'un 7 Mayıs'ta Bursa'da oynayacağı Fortis Türkiye Kupası finalini, bu kentte 8-10 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Tarihi Kentler Birliği toplantısına katılacağı belirtilen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de izleyebileceği belirtildi. Cumhurbaşkanı Gül'ün sarı kırmızılı ekibin şampiyonluğu elde etmesi halinde kupasını Kayserili hemşehrilerine vereceği ifade edildi.

BOYDAK HOLDİNG'E TEŞEKKÜR

Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, 7 Mayıs'da Bursa'da oynayacakları kupa finali için Boydak Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak'ın, pankart ve çok sayıda bayrak ile flama yaptırdığını belirterek, kendisine teşekkür etti.

Ligde prestij mücadelesi verirken, Fortis Türkiye Kupası'nı da müzelerine götürmeye hazırlandıklarını belirten Genel Menajer Süleyman Hurma, "Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mehmet Özhaseki, kulübümüzün onursal başkanıdır. Keza Kocasinan ve Melikgazi Belediye başkanlarımız da kulübümüze tam destek vermektedir. Kupa maçına giderken, kenttteki tüm sivil toplum örgütleri, odalar ve derneklerden önce belediyelerimiz bize katkı verecektir. Bu arada, her zaman olduğu gibi Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı, değerli işadamı Hacı Boydak, Bursa'da tribünlerin süslenmesi ve taraftarın tezahürat yapması için şak şak, bayrak, flama, pankart gibi görsel malzemeleri bize temin etmiştir. Kendisine teşekkür ediyoruz" dedi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious