Sergen, Metin Diyadin'i yaktı

Sergen, Metin Diyadin'i yaktı.10674
  • Giriş : 18.03.2008 / 22:58:00

Eskişehirspor yönetimi, Sakaryaspor maçında Sergen Yalçın'ı kadroya almayan teknik direktör Metin Diyadin ile yollarını ayırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bu akşam toplanan Eskişehirspor yönetimi, 26 haftadır takımın başında olan teknik direktör Metin diyadin ile yollarını ayırma kararı aldı. Tek taraflı olarak sözleşmeyi fesh eden Es-Es yönetimi aldığı kararı Metin Diyadin'e sözlü ve yazılı olarak bildirdi.

Yönetimin dün oynanan ve 1-1 sonuçlanan Sakaryaspor maçında Sergen Yalçın'ı 19 kişilik kadroya almayan Diyadin ile aralarında sorun yaşadığı ve bu yüzden yolları ayırma kararı aldığı öne sürüldü.

Eskişehirspor yönetiminin aldığı kararla ilgili olarak yarın bir basın toplantısı düzenleyerek açıklamada bulunacağı beklenirken teknik direktör Metin Diyadin zirvede ve 48 puanda olan bir takımdan yönetim kurulunun aldığı karar doğrultusunda ayrıldığını söyledi.

Yönetimin kararı kendisine yazılı olarak bildirdiğini ifade eden Diyadin, "yönetim, zirvede olan bir takımın teknik direktörü ile yollarını ayırdı. Bu onların tasarrufudur. Karar yazılı olarak bana tebliğ edildi. Malesef Türkiye'de böyle şeyler oluyor. Hayırlı olsun" dedi.

Teknik Direktör Metin Diyadin, dünkü Sakaryaspor maçı sonrasında yaptığı açıklamada Sergen Yalçın'ı kendisiyle kadro pazarlığı yapmak istemesi nedeniyle Sakaryaspor maçı kadrosuna almadığını söylemişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious