Sergen maçlara nasıl çıktığını anlattı

Sergen maçlara nasıl çıktığını anlattı.10307
  • Giriş : 08.06.2008 / 22:56:00

Futbolu bıraktığını açıklayan Sergen Yalçın, maçlara çıkmadan önce maçı kafasında oynadığını ve saha içinde gamsız gözükmesine karşın maçın içinde böyle olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Habertürk'te Saba Tümer'in konuğu olan Sergen Yalçın, bir maçın sonucunun o karşılaşma sona erdikten sonra artık geride kalması gerektiğini ve futbolcuların ileriye bakmalarının önemli olduğunu ifade etti.

Genç oyunculara seslenen Sergen Yalçın, kendisinin yaptıklarını yapmamalarını ama söylediklerini yapmalarını tavsiye etti. Yalçın, oyunculara maçtan 1 gün önce kafalarında o maçı sanal olarak yaşamalarını önerdi ve şöyle konuştu:

"Akşam yatarken mesela maçı kafanda sanal olarak yaşayabilirsin, bir gün evvel. Kafanda maçtaki pozisyonları kurabilirsin veya oyunun içinde neler olabileceğini düşünebilirsin. Ben mesela çok sanal oynarım kafamda. Bu çok önemlidir bir futbolcu için maçı sanal olarak kafasında oynamak. Ben bir gün evvel maçtaki pozisyonları, olabilecek pozisyonları, yapılabilecek şeyleri çok kafamda kurarım. Sahaya çıktığım zaman da oyun içinde aklıma gelir o pozisyonlar."

Sergen Yalçın, maç içinde dışarıdan çok gamsız gibi görünmesine karşın karşılaşmanın başlamasıyla birlikte işlerin çok farklı olduğunu sözlerine ekledi.

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious