Sergen transferi olay oldu

Sergen transferi olay oldu.11889
  • Giriş : 11.07.2007 / 18:50:00
  • Güncelleme : 11.07.2007 / 18:55:38

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, 1’inci sıradan milletvekili adayı olduğu Eskişehir’i ve Eskişehirspor'u ihya etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ancak Futbol dünyasında ve Eskişehirspor'un rakiplerinde tepki var...

Bir zamanların efsane takımı, geçen yıl ise 2 lig A’da mücadele eden Eskişehirspor’a önce 500 bin YTL’lik bir kaynak oluşturdu, ardından yıldız futbolcu Sergen Yalçın ile Antalyaspor’dan golcü Coşkun Birdal’ı transfer etti.

Ayrıca Süper Lig takımlarının da transfer listesinde olan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi takımından Serdar, Ömer ve Sezgin’i; Gençlerbirliği Oftaş’tan ise Doğan’ı aldı. Bu futbolcuların sadece bonservisi için 2.5 milyon YTL harcandı. Şimdi taraftarlar ’Kemal abi başkan, Es Es şampiyon’ ve ’Kemal abi bize kıyak yapsana, Ronaldinho’yu da alsana’ tezahüratlarıyla şehri inletiyor.

SERGEN'İN HESABI SORULUR

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Edirneli Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın amatör Futbol liginde mücadele eden Edirnespor'a sahip çıkma yerine Eskişehirspor'a sahip çıktığını belirterek, ''Sergen devletin parasıyla transfer edildiyse, gün gelir hesabı sorulur'' dedi.

Sedefçi,  yaptığı açıklamada, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın, Edirnespor'a sahip çıkmadığını iddia etti.

Bakan Unakıtan'ın, futbolcu Sergen Yalçın'ın Türk Telekom Lig A takımlarından Eskişehirspor'a transferine aracılık yapmasına Edirneli olarak üzüldüğünü ifade ederek, şunları kaydetti:

''Bakanımız (Edirneliyim) diyor, ama amatör ligde mücadele eden Edirnespor aklına gelmiyor. Edirnespor'un vergi borçlarının ertelenmesi ya da Üçüncü Futbol Ligi'ne çıkması için herhangi bir girişimde bulunmuyor. Bakanımız transfer parasını kendi cebinden mi, yoksa halkın cebinden mi verdi? Sergen devletin parasıyla transfer edildiyse, gün gelir hesabı sorulur.''

EDİRNESPOR KULÜBÜNDEN TEPKİ

Edirnespor Kulübü Başkanı Erkan Even ise ''Edirnespor olarak biz de Sergenler istiyoruz'' dedi.

Even, Maliye Bakanı Unakıtan'ın Edirneli olduğunu hatırlatarak, desteğini beklediklerini kaydetti.

Edirnespor Kulübü'nün 1 milyon 200 bin YTL sigorta, vergi, elektrik ve su borcunun biriktiğini hatırlatan Even, şunları söyledi:

''Bakanımız Eskişehirspor'a yaptığı katkıların onda birini Edirnespor'a yapsa, profesyonel lige çıkardık. Keşke bakan Unakıtan, Edirne'den aday olsaydı. Belki bir Sergen de bize düşerdi. Edirnespor olarak biz de Sergenler istiyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious