'Sergen'e teklif götürmedik'

  • Giriş : 11.05.2006 / 00:00:00

Kayseri Erciyesspor Kulübü Basın Sözcüsü Aşkın Genç, Beşiktaş'ın başarılı futbolcusu Sergen Yalçın'a kamuoyunda duyurulduğu gibi kulübün herhangi bir teklifte bulunmadığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Anadolu takımlarının Sergen'i kadrosuna dahil etmek isteyebileceğini anımsatan Genç, "Sergen'in kulübü ile görüşeceğini ve anlaşamazsa ayrılacağını biliyoruz. Menajerleri vasıtasıyla bu bilgiye ulaştık. Eğer kulübü ile anlaşamazsa biz resmi bir teklif götüreceğiz. Şartlarda anlaşırsak transferi olabilir" dedi. Genç, Sergen Yalçın'dan çok Shalke04, Herta Berlin ve Slovenya milli takımında üç futbolcuyu takip ettiklerini ve bu futbolcuların transferlerinin kendileri açısından önemli olduğunu söyledi.

Sergen Yalçın konusunun kulüp eski ikinci başkanları Erol Bedir ile Sergen Yalçın'ın menajerleri arasında ayak üstü geçen bir konuşmada dile geldiğini ve Sergen'in kulüpten ayrılmak istediği, Anadolu'daki takımlardan Erciyesspor'a gelmek istediği yönündeki bir bilgiden ibaret olduğunu hatırlatan Aşkın Genç, "Belki bütün kulüpler Sergen Yalçın'ın kendi takımlarında oynaması ister. Bizde isteriz. Ama Sergen'e herhangi bir teklifimiz olmadı. Herhangi bir transfer teklifimiz olmadı. Kendisinin kulübü ile konuştuğu ve anlaşamaması durumunda başka takıma gitmek istediğini biliyoruz. Eğer kulübü ile anlaşamazsa biz teklif götürebiliriz. Ama şuanda daha önemli transfer çalışmalarımız var" açıklamasında bulundu.

Genç, Erciyesspor'un teknik heyetin talepleri doğrultusunda bir yıldır izlediği yabancı futbolcular olduğunu anımsatarak, "Şuan da Shalke04, Herta Berlin ve Slovenya Milli Takımı'nda forma giyen üç futbolcu ile görüştük. Olumlu cevap aldık. Bu futbolcuların transferini gerçekleştireceğiz. Onun dışında yerli profesyonel iki futbolcuyu daha kadromuza dahil etmek istiyoruz. Bu yıl takımdaki kadroyu 23 olarak tutmak istiyoruz" diye konuştu.

Kayseri Erciyesspor olarak genç futbolculara daha fazla önem verdiklerini hatırlatan Aşkın Genç, ikinci lig A ve B kategorisiyle 3. lig ve amatör kümede toplam 75 futbolcuyu bir yıl boyunca izlediklerini açıkladı. Genç, bu futbolcuların maçlarını yardımcı antrenörler, menajerlerin sürekli izlediğini vurgulayarak, şunları söyledi: "Bu futbolcu arkadaşlarımızı takip edeceğiz. Bu yıl içinde 2 yada 3 genç arkadaşımızı kadroya almak istiyoruz. Bir yandan ligde başarılı bir grafik çizerken, bir yandan da başarılı ve kaliteli genç futbolcu kardeşlerimizi Türkiye futboluna kazandıracağız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious