Seri cinayet davası Ankara'da başladı

  • Giriş : 06.04.2007 / 00:00:00

Geçtiğimiz Kurban Bayramı sırasında, izledikleri yol boyunca 7 kişiyi öldürmekle suçlanan sanıkların yargılanmasına Ankara'da başlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ankara 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, sadece Yiğit Bekçe savunma yaptı.

Yiğit Bekçe gasp için olay yerinde bulunduğunu ama cinayetlerle ilgisi olmadığını öne sürdü.

Sadece olay yerindeki boş kovanları topladığını anlatan Bekçe, yüksek dozda uyuşturucu aldıklarını söyledi.

Sanık Mehmet Karahasan ise, baro tarafından görevlendirilen avukat duruşmaya gelmediği için savunma yapamadı.

Sanıklar, 3 gün boyunca 2 bin kilometrelik güzergahta, 7 cinayet işlemekle suçlanıyor.

Cinayetleri 'zevk için' işlemişler

Sakarya, Bursa, İzmit, Mersin, Adana ve Ankara'da toplam yedi cinayet işlemekle suçlanan Mehmet Karahasan ile Yiğit Bekçe, 22 ekimde bir benzin istasyonundaki güvenlik kamerasınca görüntülendikten sonra Ankara Kızılcahamam'da yakalanmıştı.

Zanlıların üst aramasında esrar, uyuşturucu hap, pompalı tüfek, ruhsatsız tabanca, kullandıkları araçlara ait ruhsatlar, gasp ettikleri 865 YTL para ile 3 cep telefonu ele geçirilmişti.

Zanlılar ilk sorgularında cinayetleri işlediklerini itiraf etmişti. 35 ayrı suçtan sabıkası bulunan zanlılardan Yiğit Bekçe, Adli Tıp'taki sağlık kontrolünün ardından Gölbaşı Jandarma Komutanlığı'na götürülürken, bir gazetecinin "Yedi kişiyi neden öldürdünüz?" sorusuna "Zevk için" yanıtını vermiş ve gazetecilere saldırmak istemişti.

İfadelerinde de seri cinayetleri amaçsız yere işlediklerini söyleyen zanlıların, her cinayetin ardından "Öyle değil, böyle cinayet işlenir" diyerek birbirlerine nazire yaptığı belirtilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious