Seri cinayetlerle suçlanan Çuhacı, suçunu itiraf etti

  • Giriş : 17.05.2006 / 00:00:00

İstanbul'da işlenen 4 farklı cinayetle suçlanan Osman Bora Çuhacı, 72 yaşındaki Nihal Tezkurtaran'ın öldürülmesine ilişkin davada, "Önce yastığı kafasına dayadım, sonra silahı ateşledim" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olay günü Şule Özbakan ile Bakırköy'de bir cafede oturduklarını belirten sanık Çuhacı, "Bir telefon görüşmesi yaptıktan sonra yurtdışından getirdiği pantolonları görmek için Nihal Özkurtaran'ın evine gitmemizi istedi. Beraberce gittik. Ben olaydan biraz önce Şule'nin çalıştığı yerden getirdiği, adı 'Roche' olan uyuşturucu hap almıştım. Yaşlı kadın bizi evde baş başa bırakıp dışarı çıkmak istedi. Ben bu davranışa bir anlam veremedim. Siz niye gidiyorsunuz?' dedim. O esnada Şule lavaboya gitmişti. Maktul bana 'Başka kadın istersen mahallede başka evli kadınlar da bulabilirim. Zaten Şule'de burada devamlı İrfan Papila isimli Profesör doktor ile buluşuyor" dedi.

Şule'nin bu konuşmadan rahatsız olduğunu belirten Çuhacı, "O arada Tezkurtaran, sırtında ağrılar olduğunu ve benim masaj yapıp yapamayacağımı sordu. Ben yapamam dedim. Bu sırada Şule mutfaktan içeri girdiğinde ondan masaj yapmasını istedi ve sırtını açtı. Şule masaj yapmaya başladı. Ben de maktulün benimle olan bu diyaloğundan dolayı çok bozuldum ve sinirlendim. Kendisine söylediklerinde ciddi olup olmadığını sorduğumda 'evet' diye cevapladı. Ben de yanında duran yastığı kafasına dayadıktan sonra belimde bulunan ruhsatsız silah ile yastık üzerinden başına iki kez ateş ettim. Bunları yaparken ben hapın etkisindeydim hala ve Şule de maktule masaj yapıyordu. Bana engel olmadı. Şule'ye Taksim'de daha önce buluştuğumuz kafeye gittiğimi ve oraya gelmesini söyledim. Kafede beraber 1 buçuk saat kaldıktan sonra Halkalı'daki evime gittik. Olaydan 1,5 ay sonra yakalandım" dedi.

Sanık Şule Özbakan ise fuhuş ve uyuşturucu madde ile ilgisinin olmadığını belirterek, "Günde 16 saat civarında hastanede çalışıyorum. Uyuşturucu kullansam belli olurdu. Ayrıca kimseyle fuhuş yapmadım" dedi.

Özbakan, "Osman'dan önce İrfan Papila isimli doktorla tanışıyordum. Onunla ilişkim vardı. İlişkimiz para karşılığı değildi. İlişkimiz maktulün evinde gerçekleşiyordu. İrfan'ın evli olması nedeniyle orada buluşuyorduk. Osman'la tanıştıktan sonra İrfan'la ilişkimi kestim" şeklinde konuştu.

Osman Bora Çuhacı ile beraber olduğu süre içerisinde birçok kez maktul Nihal Tezkurtaran ile telefonda görüştüğünü söyleyen Özbakan, "Osman neden maktule gitmediğimi soruyordu. Olay günü Osman'la Taksim'deyken maktule ile telefonda görüşmemiz oldu. Beni evine çağırınca Osman yanımda olduğu için reddettim. Osman niçin reddettiğimi sordu ve oraya beraber gitmemizi teklif etti" dedi.

Özbakan, "Osman ısrar edince maktulü aradım ve geleceğimi söyledim. Evde bir süre sohbet ettik. Bana sırtını gösterdi ve krem sürmemi istedi. Kremi almak için salona gittim. Ben salondayken içerden gürültü duydum. Kremi bulup içeri girdiğimde maktul yüzükoyun yatakta uzanmış vaziyetteydi. Yastığın üzerinde kan olduğunu görünce vurulduğunu anladım. Osman masanın üzerindeki eşyaları toplayarak çöpe attı. Evden çıkarak hiçbir şey konuşmadan Osman'ın Halkalı'daki evine gittik" dedi.

Osman'dan ayrılmak istediğini ancak kendisini ve ailesini ölümle tehdit ettiğini iddia ettiğini ileri süren Özbakan, "Ben de boyun eğerek onunla birlikte olmaya devam ettim. Ayrılmak için cesaretimi toplayıp söyledim. Bana bu şekilde red sözümü asla işitmek istemediğini söyledi. Telefonda bana onun evine gitmezsem evime gelip beni zorla alacağını söyledi. Kimse ilişkimizin farkına varmasın diye yanına gidip son kez görüşmeyi kabul ettim" şeklinde konuştu.

Dosyadaki eksiklerin tamamlanmasına ve sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verilen duruşma ertelendi.

İddianamede, Şule Özbakan'ın özel bir hastanede hemşire olarak çalıştığı belirtiliyor. İddianamede, şüpheli Osman Bora Çuhacı'nın ifadesine göre daha önce para karşılığı cinsel ilişkiye giren Özbakan ile bir arkadaşının evinde tanıştıkları anlatılıyor. Özbakan'ın ifadesine göre de maktul Nihal Tezkurtaran'ın, evinde erkek ve bayanları fuhuş amacıyla buluşturduğu ve bunun karşılığında para aldığı, Özbakan'ın da fuhuş amacıyla birçok kez maktulün evini kullandığını ileri sürülüyor. Çuhacı'nın haplarla uyuşturucuya başladığı ve bu durumun kokain kullanmaya dönüştüğü belirtiliyor. İddianamede, Şule'nin de zaman zaman uyuşturucu haplardan kullandığı kaydedilerek, her 2 şüphelinin Nihal Tezkurtaran ile ilgili verdikleri bilgiler ve cinayet günü yaşananlarla ilgili söyledikleri arasında büyük çelişkiler bulunduğu ifade ediliyor.

Aynı iddianamede, sanıkların birbirleri ile çelişkili ifadelerde bulunmalarına rağmen maktulün konuşması sırasında gelişen basit bir kızgınlıkla öldürülmüş olduğu kaydedildi. İddianamede parasız kalan şüphelilerin, aslında fuhuş yaptırdığı için parası olduğunu düşündükleri maktule ait eve para bulabilmek için gitmiş oldukları ileri sürülüyor. Maktülü öldürdükten sonra Şule'nin eşyaların konulduğunu bildiği odanın kilidini kırarak dolapların ve eşyalarını karıştırıldığı, yalnız yaşayan maktulün öldüğü için bu odadan ne alındığının tespit edilemediği anlatılıyor.

Maktule ait bir cep telefonunun alınarak Zeytinburnu'nda bir çocuğa satıldığının da belirtildiği iddianamede, şüphelilerin kullandığı silahtan çıkan mermiler, dinlenen telefon kayıtlarının incelendiği ve tüm mevcut deliller neticesinde maktul Nihal Tezkurtaran'ın sanıklar tarafından öldürüldüğünün anlaşıldığı bildiriliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious