Seri hırsız yedinci evde yakalandı

Seri hırsız yedinci evde yakalandı.13643
  • Giriş : 06.10.2008 / 22:57:00

Gaziantep'te bir günde 7 evi soyan bir hırsızlık zanlısı tutuklandı. Şahısla birlikte çok sayıda çalıntı ziynet eşyası ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, dün saat 08.20 sıralarında Yeşilevler Mahallesi'nde bir ikametin kapısını zorla açmaya çalışırken polis ekiplerince yapılan bir ihbar üzerine takibe alınan bir kişi, uzun süren kovalamaca sonrası kıskıvrak yakalandı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Ev ve İşyeri Hırsızlık Büro Amirliği görevlilerinin yaptığı araştırma ve soruşturma neticesinde şüpheli şahsın benzer yöntemler ile 5 Ekim gecesi ve gününde 75. Yıl, İstiklal ve Yeşilevler mahallelerinde 7 ayrı ikamete girdiği belirlendi. Aynı kişinin 15 Eylül 2008 tarihinde de Sakarya ve Nuripazarbaşı mahallelerinde 2 ikametten hırsızlık olayını gerçekleştirdiği tespit edildi.

Şahısla birlikte 291 YTL para, değişik markalarda 8 cep telefonu, 2 erkek kol saati, sarı renkte bayan Bronco marka 1 kol saati, gümüş renkli taşlı 2 yüzük, 2 altın erkek yüzüğü, 1 adet 22 ayar altın bayan yüzüğü, 1 gümüş künye, 14 taşlı 1 bayan yüzüğü, gümüş incili-taşlı 2 bayan küpesi, gümüş işlemeli oltu taşlı gümüş püsküllü 1 tespih ele geçirildi. İkametten hırsızlık, konut dokunmazlığını ihlal ve başkasına ait kimlik veya kimlik bilgilerini kullanma suçlarını içeren 9 ayrı dosya ile beraber adliyeye sevk edilen sanık tutuklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*