Seri katilin hedefi 10 bakkalı vurmakmış

  • Giriş : 23.12.2006 / 00:00:00

Geçen hafta Ankara’da 2 bakkalı öldürüp 1’ine de kurşun sıkan seri katil G.G. (27) Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerince önceki sabah yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ramazan Bayramı’nda Türkiye’yi sarsan ve 7 kişinin ölümüyle sonuçlanan seri cinayetlere atıfta bulunan G.G. "Bu bayramın yıldızı da ben olacaktım" dedi. G.G’nin 10 bakkalı öldürmeyi hedeflediği ortaya çıktı. G.G. ile birlikte 2 cinayeti işlediği silah da ele geçirildi.

KÜÇÜKESAT’ta Can Market’i işleten 4 çocuk babası Muhittin Eser, 14 Aralık gecesi dükkanına gelen bir kişi tarafından başından tek kurşunla vurularak öldürüldü. Ardından 16 Aralık akşamı da bu kez Mamak’ta market işleten Bülent Öztürk (31) katledildi. Öztürk’ün 3 kurşunla öldürülmesinden birkaç saat sonra, Batıkent’teki Çağdaş Market’e gelen bir kişi, market sahibi Ali Tahtacı’dan bira istedi. Tahtacı, dolaba uzandığı sırada saldırgan belinden silahı çıkararak ateş etti; ancak hedefe isabet ettiremeyen silahlı kişi kayıplara karıştı.

50 EKİP KURULDU

İki gün içinde 2 bakkalın öldürülüp 1’ine de ateş edilmesi üzerine bir seri katille karşı karşıya olunduğunu düşünen Ankara polisi, 50 ayrı ekip oluşturarak araştırma başlattı. Polis, bir yandan 20-25 yaşları arasında olduğu tahmin edilen saldırganın eşkal bilgileri ile robot resmini çizip ilgili birimlere dağıtırken, diğer yandan cinayetlerle ilgili balistik raporları hazırladı. Yapılan çalışma sonunda her iki cinayette de kullanılan silahın aynı olduğu belirlendi. Bu arada katilin yalnız olmadığı, Murat 131 marka eski bir otomobil kullandığı yönünde bilgilere de ulaşıldı. Polis ekipleri çalışmalarını sürdürürken G.G. de kendi evini yerine arkadaşlarında kalmaya başladı. Bu sırada arkadaşlarına yaptıklarını anlatıp önümüzdeki Kurban Bayramı için de planları bulunduğunu söyledi.

ANLATINCA YAYILDI

Ağızdan ağıza yayılan bu sözler, polise de ulaştı. Tüm bilgileri bir araya getiren dedektifler, önce G.G’nin evini tespit etti.

Polis, 2 gün önce G.G’nin evine baskın düzenledi; ancak ev boş çıktı. Bunun üzerine kalabileceği muhtemel yerleri araştırdı. Hırsızlık suçundan daha önce cezaevine girmiş olan G.G’nin burada kurduğu ilişkileri sürdürdüğünü öğrenen polis, bazı evlere yeni baskınlar düzenledi.

SİLAHLA YAKALANDI

Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, önceki gün sabah erken saatlerde bu evlerden birinde G.G’yi arkadaşları ile birlikte yakaladı. Evde yapılan aramada bazı dokümanlarla birlikte bir de tabanca ele geçirildi. Yapılan balistik muayenede silahın Ankaralı iki bakkalın öldürülmesi olayında kullanıldığı kesinleşti.

Bayramda bakkalların kasaları dolu olur

Hırsızlıktan sabıkalı G.G’nin hap ve esrar da kullandığı belirlenirken, sanık ilk ifadelerinde "Bayramda bakkalların kasasında daha çok para bulunur. Eylemlerini bu nedenle sürdürecektim" dedi. G.G. polise cinayetleri para için işlediğini de söyledi. G.G’nin "Bu bayramın yıldızı da ben olacaktım. Bir liste yaptım. 10 bakkalın kafasına sıkacaktım" şeklindeki sözleri ise Türkiye’yi sarsacak yeni bir seri cinayetin önlendiğini ortaya koydu. Halen Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltında tutulan G.G.’nin sorgusu sürüyor. G.G, sorgusunun tamamlanmasının ardından adliyeye sevkedilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious