Seri katiller birbirini suçladı

  • Giriş : 01.05.2007 / 00:00:00

İşledikleri seri cinayetler ile Türkiye'nin gündemine oturan 2 seri katil Mersin'in Tarsus ilçesinde çıkarıldıkları mahkemede birbirlerini suçladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

2 zanlı Tarsus-Pozantı Otoyolu Gülek geçidi yakınlarında öldürdükleri çiftçi Bekir Ciritci'nin mahkemesi için Tarsus'a getirildi.

Geniş güvenlik tedbiri arasında mahkemeye çıkan zanlılar Yiğit Bekçe ve Mehmet Karahasan, birbirlerini suçladı. 2 zanlı da Bekir Ciritçi'yi kendisinin öldürmediğini iddia etti.

Tarsus Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada ifade veren zanlılardan Yiğit Bekçe, arkadaşı Mehmet Karahasan'da pompalı kendisinde ise kurusıkı tabanca olduğunu ileri sürerek, Bekir Ciritci'yi tanımadıklarını sadece kaçmak amacıyla arabasını durdurduklarını anlattı.

Arabada bulunan çocuğu köyde amcasının evine bıraktıklarını belirten Yiğit Bekçe, "Dönüşte Ankara yolunda, otobanda ihtiyaç için durduk. Bir el silah sesi duydum. Mehmet'e adamı sordum. Mandıraya bıraktığını söyledi. Oysa çevrede mandıra yoktu. Adamı o öldürdü." dedi.

Yiğit Bekçe'nin ardından hakime ifade veren Mehmet Karahasan ise suçlamaları kabul etmeyerek Yiğit Bekçe'nin çiftçi Bekir Ciritçi'yi öldürdüğünü söyledi.

Yiğit Bekçe'nin bu olaydan önce 4 kişiyi öldürdüğünü iddia eden Mehmet Karahasan, kendisinin Yiğit'in yanında zorla durduğunu belirtti.

Yiğit'in kendisini darp ve tehdit ettiğini ileri süren Mehmet Karahasan, "Ben zorla Yiğit'in yanındaydım. Beni darp ve tehdit ediyordu. Yolda giderken aracı durdurdum. Ben ön camı, maktul yan camı silerken bir el silah sesi duydum. Yiğit aracın sahibini öldürdü. Ben kesinlikle öldürmedim." dedi.

İfadelerin ardından mahkeme heyeti, haklarında "kasten adam öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis" cezası istenen 2 sanığın tutukluluk halinin devamına ve duruşmanın ertelenmesine karar verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious