Seri katillerden itiraflar

  • Giriş : 07.04.2007 / 00:00:00

60 saatte 7 cinayet işleyen iki zanlıdan Yiğit Bekçe, “Ankara’daki benzincide Mehmet’in yaraladığı kişi, ’Ne isterseniz alın’ diyordu ama o, yaralıya kurşun yağdırdı” dedi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkiye’nin 6 ilinde 60 saatte 7 ayrı cinayet işleyerek Ramazan Bayramı’nı kana bulayan seri katiller Yiğit Bekçe ve Mehmet Karahasan’ın, Gölbaşı’nda iki kişiyi öldürmekten 2’şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılandıkları davanın ilk duruşması gergin başladı. Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu iki sanık ve öldürülen Enver Ayçık ve Necati Yücel’in yakınları katıldı. Ayçık’ın annesi Ayşe Ayçık, bir ara elindeki çantayla Bekçe’ye saldırmaya çalıştı ama jandarma onu engelledi. Mahkeme Başkanı Şaban Kırcı, “Acınızı anlıyoruz. Kanunlar neyi emrediyorsa onu yapacağız” uyarısında bulundu.

Sanıklardan Yiğit Bekçe, suçu diğer sanık Karahasan’ın üzerine atarak şöyle dedi: “Mehmet Ankara’daki benzin istasyonunda pompalı tüfekle indi, ben arabada kaldım. 3 el ateş sesi duydum. Gittiğimde yaralı birini gördüm. ’Beni öldürmeyin, ne isterseniz alın’ diyordu. Mehmet, yaralı kişinin kafasına ateş etti. Ölenin kanları üzerime sıçradı. Ben sadece kovanları topladım. Amacım gasptı. Pişmanım.”

Karahasan’ın ifadesi ise baro tarafından yeni atanan avukat Hakan Durlanık’ın mazeret göstermeden gelmemesi nedeniyle alınamadı. Mahkeme, Durlanık’ın uyarılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Acılı babadan güvenlik güçlerine şiirli eleştiri

Öldürülen Enver Ayçık’ın babası Ali Ayçık, olayda güvenlik görevlilerinin ihmali olduğunu ileri sürdü. Ayçık, “Bunlar yakalansaydı oğlum şimdi hayatta olacaktı” dedi. Bu arada baba Ayçık, oğlu için yazdığı bir şiiri de okudu.

Gölbaşı Ankara yolu/Taradılar sağı solu/Burası bizim ülke, burası Türkiye/Zalimlerle çete dolu/Kolumdan yaralandım kanlar akıyordu/Acaba emir verenler bu olaya nasıl bakıyordu/Yaz raporumu savcı bey/Yedi tane ilden bunun on katı ilçe ve beldeden/Güvenlik güçlerini nasıl geçip gelmişler/Nasıl katliama devam etmişler/Bu ülkede can güvenliği yok mu demişler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious