Seri katillerin davası ertelendi

  • Giriş : 11.04.2007 / 00:00:00

Yiğit Bekçe ve Mehmet Karahasan ile onlara yardım ve yataklık yaptığı iddia edilen Celal. A.O.'nun yargılanmasına Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çeşitli illerde bir hafta içinde aralarında İzmitli pişmaniyeci Fatih Kılıç'ın da bulunduğu 7 kişiyi öldürüp, 1 kişiyi de yaraladıkları iddia edilen Yiğit Bekçe ve Mehmet Karahasan ile onlara yardım ve yataklık yaptığı iddia edilen Celal. A.O.'nun yargılanmasına Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.
Bugün ikincisi yapılan mahkemeye Yiğit Bekçe ve Mehmet Karahasan katılmazken, Celal A.O hazır bulundu. Mahkeme, ileri bir tarihe ertelendi.

Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya halen Ankara Sincan L Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan sanıklar Yiğit Bekçe, Mehmet Karahasan katılamadı. Duruşma öncesinde polis ve jandarma adliye çevresinde geniş güvenlik tedbirleri aldı. Cezaevi aracı adliye bahçesine geldiği sırada çevik kuvvet ekipleri gazetecilerin önünü kesti. Duruşmaya Sakarya Ferizli L Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan diğer sanık Celal A.O, öldürülen Fatih Kılıç'ın ablası Zeynep Kılıç, Anne Seminaz Kılıç, sanık avukatı Ali Ateş katıldı.

Nakillerine izin verilmediği için duruşmaya katılmayan Yiğit Bekçe, kendi el yazısı ile yazdığı 5 sayfalık bir evrak gönderdi. Bekçe'nin, evrakta olayı baştan sona kadar detaylı bir şekilde anlattığı belirtildi.

Sanık Celal A.O'nun avukatı Ali Ateş, müvekilinin diğer sanıklara araç ve silah temin ettiği, yataklık yaptığı suçlamaları ile mühatap olduğunu, bunun böyle olmadığını söyledi. Ateş, bu iddia ile ilgili Sakarya Akyazı Merkez İlçe Jandarma Karakolu'nda görevli Üst Teğmen Musa Ünsalîn dinlenmesini talep etti.

Duruşmada hazır bulunan Fatih Kılıç'ın annesi Sevinaz Kılıç ve Ablası Zeynep Kılıç, daha önce verdikleri beyanlarını tekrar ederek sanıklardan şikayetçi olduklarını söyledi.

Mahkeme, delillerin tam olarak toplanmamış olması nedeniyle sanıkların tutukluluk hallerinin devam etmesine, Yiğit Bekçe ve Mehmet Karahasan'ın gelecek duruşmada hazır edilmesine karar verdi. Duruşma 17 Mayıs 2007 tarihine ertelendi.

Adliye çıkışında öldürülen pişmaniyecinin annesi ve ablası gazetecilerin sorularını cevapsız bıraktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious