Seri katillerin yargılanmasına devam edildi

  • Giriş : 14.06.2007 / 22:57:00

Necati Yücel ve Enver Ayçik'i öldürdükleri gerekçesiyle yargılanmasına devam edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çeşitli illerde 7 kişinin öldürülmesi, 2 kişinin yaralanması olaylarına karıştıkları iddiasıyla tutuklanan Yiğit Bekçe ve Mehmet Karahasan'ın, Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde bir benzin istasyonunda çalışan Necati Yücel ve Enver Ayçik'i öldürdükleri gerekçesiyle yargılanmasına devam edildi.

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanıklar Yiğit Bekçe, Mehmet Karahasan ile öldürülen Necati Yücel ve Enver Ayçik'in aileleri katıldı. Ankara Barosu Başkanlığından görevlendirilen sanık Yiğit Bekçe'nin avukatı, duruşmaya mazeret belirterek katılmazken, davanın ilk iki duruşmasına mazeret belirtmeksizin katılmayan sanık Mehmet Karahasan için Barodan görevlendirilen avukat Hakan Durlanık, duruşmaya mahkeme kararıyla geldi.

Duruşmada söz alan sanık Mehmet Karahasan, baro tarafından kendisine müdafi olarak atanan avukatının duruşmalara katılmadığını ve bu yüzden savunmasını yapamadığını belirtti. Kendisinin avukat tutacağını ve tuttuğu avukat ile savunmasını hazırlayacağını ifade eden Karahasan, bunun için süre istedi.

Mahkeme Başkanı Şaban Kırcı, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, Karahasan'ın avukat tutması ve savunmasını hazırlaması için duruşmayı erteledi.

-2'ŞER KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS-

Bekçe ve Karahasan hakkında, ''kasten adam öldürme'' suçundan Türk Ceza Kanunu'nun 82/1. maddesinin (h) fıkrası gereği, 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile ''gece vakti birden fazla kişiyle silahlı yağma'' suçundan TCK'nın 149/1. maddesi uyarınca 2'şer kez 10'ar yıldan 15'er yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

İddianamede, sanıkların ayrıca ruhsatsız silah bulundurmak, uyuşturucu madde kullanmak ve bulundurmak suçlarından da cezalandırılmaları isteniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious