Seric: Sahada tam bir çılgınım

Seric: Sahada tam bir çılgınım.12337
  • Giriş : 26.06.2008 / 18:24:00

Beşiktaş'ın yeni transferlerinden Anthony Seric, sahada asla kaybetmeye tahammüllü olmadığını ifade ederken, "Kazanma hırsım nedeniyle sahada çılgınlıklar yapabilirim" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kulubün resmi sitesine açıklamalarda bulunan Seric, kendisine sorulan sorulara verdiği cevaplar şöyle:

İstanbul'u ilk kez görüyorsun nasıl buldun?

Uçaktan indiğimden beri gördüğüm her şey çok olumlu. Çok pozitif izlenimler edindim. Tüm rastladığım kişiler arkadaşça, dostça yaklaşıyorlar. Şu anda kendimi burada çok iyi hissediyorum.

Beşiktaş ile ilgili neler düşünüyorsun?

Beşiktaş büyük bir kulüp. Burada olduğum için çok fazla mutluyum. Şimdiden çok heyecanlıyım. Takım arkadaşlarımla, hocamla tanışacağım günü bekliyorum. Böyle büyük bir camiaya geldiğim için çok sevinçliyim.

Beşiktaş taraftarlarının şöhretini biliyorsundur, taraftarlarımızla ilgili neler söylemek istersin?

Taraftar benim de çok sevdiğim bir şey. Çünkü takıma katkı sağlıyorlar. Onlarla birlikte ayrı bir güce sahip oluyorsunuz. Beşiktaş taraftarlarının nasıl bir topluluk olduğunu hemen herkes biliyor. Onların karşısına çıkacağım günü merakla bekliyorum.

Daha önce Beşiktaş'ın maçlarını izledin mi?

Evet Beşiktaş'ın birçok maçını izledim. Bilhassa Şampiyonlar Ligi maçlarını seyrettim, oradaki atmosferi gördüm. İnanılmazdı.

Beşiktaş'ta en çok dikkatini çeken futbolcular hangileri?

Daha önce Beşiktaş'ta görev yapmış oyuncuları biliyorum. Dünyaca ünlü futbolcularda oynadı. Giunti ile ve Vedran Runje ile tanışıklığım var. Bana Beşiktaş'la ilgili hep olumlu şeyler söylediler. Zaten ben de o heyecanla buradayım ve bir an önce takımımla çalışmalara başlamak istiyorum.

Futbol karakterinden ve oyun stilinden bahseder misin?

Ara sıra saha içinde çılgınlıklar yapabilirim. Esasında kaybetmeyi sevmeyen bir yapım var. Takımımın başarısı için her şeyi veririm. Oynadığım sürece maksimum fayda sağlamaya çalışırım. Mağlubiyete asla tahammülüm yoktur. Kazanamadığımız anlarda zaman zaman çılgınca işler yapabilirim ama o da tamamen kazanma hırsından kaynaklanır.

Ailen, yakınların Türkiye'ye transfer olmanı nasıl değerlendirdi?

Babam tam bir Futbol fanatiği. Hatta Futbol konusunda deli diyebiliriz. Kendisinin birçok kulüp hakkında bilgisi var. Beşiktaş'ı da biliyordu. Söylediğim zaman çok mutlu oldu. O da şu anda benimle aynı heyecanı yaşıyor.

Kendini motive edecek özel bir uğurun veya şans getirdiğine inandığı herhangi bir şeyin var mı?

Herhangi bir uğurum yok. Psikolojik olarak kendimi maça hazırlarım ve sahaya çıkıp elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırım.

Beşiktaş'ın birçok hedefi var bu yıl. Bunlar hakkında neler düşünüyorsun?

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi ve UEFA Kupası'nda defalarca oynamış bir takım. Çok kere de Türkiye Ligi'nde Şampiyon olmuş bir ekip. Bizler de aynı hedefleri kovalayacağız. Bu yıl hem ligde Şampiyon olmak hem de UEFA Kupası'nda başarılı sonuçlar almak istiyoruz. Takımımız'da gördüğüm kadarıyla her türlü imkan var. Tesislerimiz çok güzel. Zaten Beşiktaş gibi büyük kulüplerin de hedefleri her zaman en yüksek ve yerleri en üstte olmalıdır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious