Serinlemek için gölete giren asker boğuldu

  • Giriş : 26.06.2007 / 09:10:00

22 yaşındaki Jandarma Er Yusuf Elemenler, serinlemek için girdiği gölette boğularak yaşamını yitirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bingöl'de vatani görevini yapan ve İzmir'de oturan 22 yaşındaki Jandarma Er Yusuf Elemenler, serinlemek için girdiği gölette boğularak yaşamını yitirdi

Terhisine 3 ay kala hayata veda eden Yusuf Elemenler'in inşaat bekçiliği yapan babası Hasan Elemenler ve ev hanımı annesi Kudret Elemenler, aldıkları acı haber üzerine fenalık geçirdi. Oğluna şehit muamelesi yapılmasını ve cenazesi için askeri tören isteyen acılı baba Hasan Elemenler, "Benim oğlu oraya vatani görevini yapmaya gitti." dedi.

Bingöl'e bağlı Adaklı İlçe Jandarma Komutanlığı'nda vatani görevini yapan Jandarma Er Yusuf Elemenler, Karaçubuk köyü Karababa yaylasındaki hayvan sulama göletine girdi. Yusuf Elemenler'in, iddialara göre; serinlemek için girdiği göletten çıkmaması üzerine durumdan şüphelenen köylüler, durumu yetkililere bildirdi. Köylülerin haber verdiği jandarma ekiplerinin yaptığı aramada, askerin cesedine ulaşılamaması üzerine Elazığ Sivil Savunma ekiplerine bağlı dalgıçlar olay yerine çağrıldı. Yapılan aramaların ardından askerin cesedi bulundu. Gölde boğularak öldüğü ortaya çıkan askerin cenazesi karayoluyla ailesinin yaşadığı İzmir'e gönderildi. Acı haberi alan İzmir'deki babası Hasan ve annesi Kudret Elemenler ile yakınları yıkıldı. Acılı anne Kudret Elemenler, evinin önünde kızı Nazlıcan'a sarılarak, "Yiğit oğlum, neden bizi bırakıp gittin" diye gözyaşı döktü. Oğlunun ölüm haberiyle yıkılan inşaat bekçisi baba Hasan Elemenler, "Oğlumun şehit olmadığını ve resmi tören düzenlenmeyeceğini söylediler. Ama neden? İlla şehit olması için kurşun mu yemesi gerekiyordu? O zaten orada operasyon bölgesinde sürekli çatışma halindeydi. Bir akrep veya yılan da sokabilirdi. Benim oğlum eğer oraya vatani görevini yapmaya gittiyse ve orada görev başında yaşamını yitirdiyse şehittir. Bu konuyu askeri yetkililerimizin dikkatine sunuyorum. Bana kulak versinler." diye konuştu.

Jandarma Er Yusuf Elemenler'in cenazesinin bugün Karabağlar Selvili Camii'de kılınacak namazın ardından toprağa verileceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious