Serkan Erdoğan milli takımdan affını istedi

  • Giriş : 02.05.2006 / 00:00:00

Kariyerini İspanya'nın TAU Ceramica takımında sürdüren Serkan Erdoğan, Milli Takım'dan bu yıl için affını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TAU Ceramica forması altında sezon başından bu yana son derece başarılı bir grafik çizen ve takımının elde ettiği başarılarda önemli pay sahibi olan Milli oyuncu Serkan Erdoğan, bu yaz Japonya'da düzenlenecek olan Dünya Basketbol Şampiyonası'nda Milli Takım kadrosunda yer alamayacak.

Dizinde bulunan sakatlığın etkisini giderek artırması nedeniyle sezon sonunda ciddi bir operasyon geçirmesi gündemde olan Serkan Erdoğan, ameliyat masasına yatmasa dahi yaz dönemini dinlenerek geçirmek ve tedavi görmek durumunda kalacak.

Konuyla ilgili olarak, "Milli formayı giymek benim için her zaman büyük bir gurur ve onur olmuştur. Ne mutlu bana ki bu duyguyu bir çok kez yaşama şansını yakaladım. Bu yıl da kariyerimde ilk kez Dünya Şampiyonası'nda oynama fırsatını bulacaktım. Ancak dizimden yaşadığım sakatlık ne yazık ki buna izin vermeyecek ciddiyette. Her geçen gün biraz daha artan ağrılar basketboluma çok olumsuz bir şekilde yansıyor. Birçok maça ağrılarım sebebiyle iğne ile çıktım. Birçok maçta da istediğim oyunu sergileyemedim. Gerek kariyerim, gerekse de performansım açısından bu duruma bir an önce kalıcı bir çözüm üretmek zorundayım. Aksi takdirde sakatlığın kronikleşmesi ya da kalıcı bir takım zararlar bırakması söz konusu. Bu nedenle de sezon sonunda doktorların verecekleri karar doğrultusunda ya ameliyat olacağım, ya da yaz süresince yoğun bir tedavi programı geçireceğim. Her iki ihtimalde de Milli Takım'da yer almam mümkün olamayacak. Zaten böyle bir sakatlığım varken Milli Takım'a gerekli katkıyı yapamayacağımı ve formamı layıkıyla ıslatamayacağımı düşünüyorum. Bu gelişmeleri ve düşüncelerimi sayın hocamız Bogdan Tanjevic ile de paylaştım. Kendisi de bana hak verdi ve bu yaz için Mili Takım'dan affımı istememi üzüntüyle fakat anlayışla karşıladı. İnanıyorum ki benim yerime kadroya alınacak olan arkadaşım da en az benim kadar istekli, hırslı ve başarılı olacaktır. Tüm arkadaşlarıma ve takımımıza sonsuz başarılar diliyorum. Kalbim onlarla birlikte Japonya'da atacak" diye konuştu.

İspanya Ligi 'ACB'deki ilk sezonunda sergilediği üstün performans ile taraflı tarafsız herkesin beğenisini toplayan ve de TAU taraftarlarının sevgilisi haline gelen Serkan Erdoğan, takımının İspanya Süper Kupası ve İspanya Kral Kupası'nı kazanmasına çok önemli katkılarda bulunurken, Euroleague 3.'lüğüne ulaşmasında da büyük pay sahibi oldu.

TAU Ceramica ile 3 yıllık kontratı bulunan Erdoğan, Prag'da düzenlenen Euroleague Final Four organizasyonuna ilişkin yaptığı değerlendirmede ise şunları söyledi:

"Ben özellikle Maccabi Tel Aviv ile oynadığımız yarı-final maçında çok büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. O maçta bir ara 31 sayı geriye düştük ki bu durum böylesine üst düzey seviyedeki bir mücadelede kabul edilebilecek gibi birşey değil. Bunda hem oyuncular olarak bizlerin hem de teknik yönetimin hataları var. İşin doğrusu o gün Maccabi takımıyla 20 saat de oynasak kazanamazdık. Yarı finalin ardından imajımız ve moralimiz çok olumsuz etkilendi. Ancak 3.'lük maçında daha iyi mücadele ettik. Barcelona'dan daha hırslı ve istekli olduğumuz ortadaydı. Ben kişisel olarak o maçı önemsedim ve iyi oynamaya çalıştım. Kişisel olarak kazanmak için sahaya çıktım ve elimden gelenin en iyisini yaptım. Takım arkdaşlarım da benzer düşüncelerle mücadele etti.

Sonunda 3. olarak evimize döndük. Prag'a giderken ben en kötü final bekliyordum ama olmadı. İnşallah seneye bu başarıyı yakalayabiliriz. Zaten bir daha Maccabi maçı gibi bir maç oynayacağımızı da sanmıyorum. Bu bize ders olur ve önümüzdeki yıllarda bu hatayı tekrarlamayız. Şu anda artık tamamen lige döndük ve tüm konsantrasyonumuzu lige yönlendirdik. Moral bozmaya hiç vakit yok açıkçası. Önümüzde çok zorlu maçlar var. İnşallah İspanya Ligi'nde şampiyonluğa ulaşan taraf biz oluruz".

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious