Serkan+Barış= 416 bin euro

Serkan+Barış= 416 bin euro.13596
  • Giriş : 28.11.2007 / 17:52:00

Trabzon deplasmanında takımına son dakikada kaydettiği golle üç puanı kazandıran Serkan Çalık ve bir diğer genç yetenek Barış Özbek için Galatasaray'ın Almanya'nın Rot-Weiss Essen Kulübü'ne 416 bin Euro ödeme yaptığı açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ajansspor.com adlı internet sitesinde yer alan habere göre, bu sezon Almanya 3. Lig takımlarından Essen'den yapılan açıklamada, Almanya Futbol Federasyonu ve Spor Avukatı Prof. Dr. Markus Buchberger'in desteği ile FIFA'da görülen davanın sonucunda, iki futbolcu için 416 bin Euro yetiştirme parası ödendiği belirtildi. İki futbolcu, yedi yıl Rot-Weiss Essen'de oynadıktan sonra, sezon başında Galatasaray'a transfer olmuştu.

Essen yaptığı açıklamada, "İki futbolcu Türkiye'de iyi bir gelişme kaydetti" ifadesini kullanırken, Barış'ın hem Galatasaray, hem de Almanya Ümit Milli Takımı'nda direkt oynadığı, Serkan'ın ise son Trabzonspor maçında galibiyeti getiren golü attığı duyuruldu.

Sezon başında Galatasaray'a gelen iki genç isim, sergiledikleri performansla beğeni toplarken, Gerets döneminde de 2 sezon önce sarı kırmızılı ekibin Serkan ve Barış için harekete geçtiği ancak yüksek maliyetleri sebebiyle sözleşmelerinin süresinin dolmasının beklendiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious