Sertap Erener coşturdu

  • Giriş : 02.07.2006 / 00:00:00

Sertap Erener, festival için Türkiye'ye gelen yabancı konuklar ile binlerce Büyükçekmeceli'ye unutulmaz dakikalar yaşattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Büyükçekmece Beldiyesi tarafından bu yıl 7.'si düzenlenen "Büyükçekmece Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali", Cumhuriyet Meydanı'ndaki konserle başladı. Festivale bu yıl Fransa, Polonya, Ukrayna, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Meksika, Cezayir, Letonya, Bulgaristan, Hırvatistan, Rusya, Gürcistan, Yunanistan, Romanya, Senegal, Nepal, Mısır, Venezüella olmak üzere 25 ülkeden gelen yabancı konuklar ve ilçe halkı katıldı.

Sertap Erener'in konseriyle başlayan festivalde, ilçe meydanını dolduran vatandaşlar keyifli dakikalar yaşadı. Erener, kendisini izlemeye gelen yabancı konukları şarkıları ve sahnedeki şovuyla hayran bıraktı. Konser sonrası sahneye gelen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Aygün, "Festivalimiz bugün itibari ile dolu dizgin başladı. Amacımız artık Kültür ve Sanat alanında ülkemize gelen konuklarımız ile paylaşımlarda bulunmak. Festival kapsamında da konserlerimiz Sertap Erener ile başladı." dedi.

Daha sonra Başkan Akgün, Sertap Erener'e katılımlarından dolayı Büyükçekmece'yi sembolize eden bir çini vazo ve matara hediye etti. Ardından konser havai fişek gösterileriyle son buldu. Festivalin 9 Temmuz'a kadar süreceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious