Servet: Avantajımız açlığımız

Servet: Avantajımız açlığımız.11754
  • Giriş : 27.05.2008 / 10:55:00

Fatih Terim'in gözdelerinden olan tecrübeli oyuncu Servet, "Takım olarak genciz ve arzuluyuz. İnşallah bu açlığımız sahaya yansır. Dezavantaj olarak ise şu an için sakatlıklar gözüküyor ama her şey bizim elimizde" diye konuştu!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milli Takım, Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdürürken sakatlığı nedeniyle takımdan ayrı kalan Servet Çetin, ay yıldızlı formayı giyebilmek için gün sayıyor. 7 Haziran’daki Portekiz maçına kadar hazır olacağının müjdesini veren ve milli formayı giyebilmek için elinden geleni yaptığını kaydeden Servet, "Hocam görev verirse Finlandiya maçında kendimi denemek istiyorum. O sınavda görev alırsam, benim için Avrupa Şampiyonası öncesi iyi bir hazırlık olacak" dedi. Fatih Terim’in gözdelerinden olan Servet, Euro 2008 öncesi hem sakatlığı hem de turnuvayla ilgili açıklamalar yaparken, şunları söyledi:

Günde 3 kez tedavi oluyorum

"Euro 2008’de en büyük avantajımız, böylesi turnuvalara aç olmamız. Takım olarak genciz ve arzuluyuz. Hemen hemen hepimiz ilk kez Avrupa Şampiyonası’nda forma giyeceğiz. İnşallah bu açlığımız sahaya yansır. Dezavantaj olarak ise şu an için sakatlıklar gözüküyor ama her şey bizim elimizde. Günde 3 kere tedavi oluyorum. Antrenman eksikliğim var. Bisiklet, düz koşu çalışmaları yapıyorum. Finlandiya ile oynanacak olan 3. hazırlık maçına yetişmeye çalışıyorum. O maçta oynayabilirsem, benim için Euro 2008 öncesi iyi bir hazırlık olacak. Kendimi zorlayacağım. Ekstra çalışacağım. Tabi ki bunu kendimi çok fazla hırpalamadan yapacağım. Takımdan daha fazla çalışmam gerekiyor. Yeter ki ayağım izin versin. Kısa sürede antrenman eksiğimi kapatırım. Oynayacağımız son hazırlık maçı önemli. İstediğiniz kadar antrenman yapın, maçın yerini tutmuyor."

Kendimi riske ettim

"Devamlı oynayınca kendimi daha iyi hissediyorum. İşin açıkçası farklı bir şey yok. Forma şansı daha fazla buluyorum. Her oynadığım maçtan sonra performansım daha iyi oldu. Kendime güvenim geldi, fiziğim güçlendi. Tabii ki çalışıyorum. Bir futbolcu için oynamak çok önemli. Lig boyunca dinlenmedim. Devam etmek zorunda kaldım. Telafisi olmayan maçlar oynadık. Bir maç bile bizim için çok önemliydi. Kendimi riske ettim. Son maçın kalan 10 dakikasında problem oldu. Kendimi daha kollasaydım buraya daha iyi gelebilirdim. Sezon başında da sakatlık yaşadım ama devam ettim. Biraz da bu futbolcunun stili ve kişiliği ile alakalı. İnsan kendini kontrol edemiyor. "Çıkar" deseydim hocaya beni çıkartacaktı ama söyleyemedim."

Milli forma her şeyden daha önce gelir

"Sakatlığım nedeniyle Avrupa Şampiyonası’nın havasına bürünemedim. Bu turnuvalar önemli. Sezon içinde bütün sezonu kötü geçirirsiniz ama burada iki tane iyi maç çıkarırsanız Futbol hayatınız değişebilir. Herkesin gözü böyle turnuvalarda. İnşallah başarılı olacağız. Arkadaşlarıma, çok cazip teklifler gelecek. Ay yıldızlı formayı en iyi şekilde temsil edip terletmek zorundayız. Burada kimse kapris ve oynamadığı için surat yapmıyor. Kulüp takımlarında zaman zaman bu tip durumlar olabiliyor. Ama burada herkes birbirine destek oluyor. Milli takımın başarısı her şeyden önemli. Bizim grubumuz oldukça güçlü bir grup. 4 takım da çok iyi. Gününde olan takım avantajlı olacaktır. Biz de iyi bir takımız. İlk maç iyi başlarsak sonu da iyi gelir."

Oldum dediğinde düşüşe geçersin

"Büyük takımlardan Anadolu’ya gidenlerin çoğu daha aşağı kademelere düşmüşlerdir. Ben Fenerbahçe’ye gelmeden önce bile tek hedefim vardı. O da Futbol oynamak. Kendimi bırakmadan işimi en iyi şekilde yapmak isteyen bir futbolcuyum. Fenerbahçe’den Sivas’a gittim. "Ben büyük takımdan geldim" gibi düşünceler ile gitmiş olsaydım işin açıkçası daha kötü yerlere gelebilirdim. Ekmek param bu benim. İşimi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. "Oldum" dediğin zaman düşüşe geçersin. Ben hiçbir zaman "oldum" demiyorum. Her zaman neresi olursa olsun elimden geleni yapmaya çalışıyorum."

Kezman’ı beğeniyorum forvet olarak kaliteli

Fenerbahçe'nin Kezman’ın bir demecinde, "En beğendiğim defans oyuncusu" dediği Servet Çetin, Sırp golcüye teşekkür etti.

"Ben de onu çok beğeniyorum. Bunu her fırsatta takım arkadaşlarıma söyledim. Biraz kafası rahat olursa çok daha etkili olacak. Kendini ispat etmiş tehlikeli bir forvet. Oynadığı takımlar ortada. Kariyeri belli. Uluslararası tecrübesi çok yüksek. F.Bahçe’deki performansı da fevkalade iyi. Ben onun haksızca eleştirildiğine inanıyorum. Bir savunmacı olarak Kezman’dan çekiniyorum. Benim için o Avrupa’nın sayılı forvetleri arasında. Kendini tamamen futbola verdiği an çok daha iyi olacaktır" dedi.

Aralarından sadece Ronaldo sıyrılıyor

"Christiano Ronaldo çok iyi futbolcu. Portekiz’in büyük silahı. Ümit Milli Takım’da da karşılıklı oynadık. İki maçta da etkiliydi. Takımda ayrıca Quaresma ve Postiga gibi etkili isimler vardı. Ronaldo o zaman da çok etkili oynuyordu. Ama biz iki maçta da galip gelmesini bildik. Portekiz’in çok iyi bir kadrosu var. Ronaldo aralarından sıyrılıyor ama takım olarak onları inceliyoruz. Önemli olan bizim takım halindeki mücadelemiz. Ronaldo saha içinde kimin karşısına gelirse, dikkatli olunacaktır." dedi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious