Servet giderse Semih Kaya var

Servet giderse Semih Kaya var.18389
  • Giriş : 25.12.2008 / 09:22:00

Polat: "G.Saray'da herkesin yeri dolar. Servet transfer olursa yerine Semih Kaya oynar."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat savunmanın 'Cesur Yürek'i Servet Çetin'in gitmesi durumunda yerini genç Semih Kaya ile dolduracaklarını açıkladı. Osman Tanburacı'nın sorularını yanıtlayan Polat şunları söyledi:

"Servet giderse yerine altyapıdan Semih Kaya oynar. Kalli geçen sene ilk 11'e koyacaktı, sakatlandı. Şimdi taş gibi. G.Saray'da gidenin yeri her zaman dolar. Bizim en iyi transferimiz içerden yapılan transferdir. Bundan sonra merak ediyorum Skibbe nasıl takım kuracak? Bizde eleman bol.

Saracoğlu'ndaki UEFA finaline bu takımla ulaşacağız. İyileşen sakatlarımız da yeni transferlerimiz de olacak. Bordeaux'yu aşarsak, ki aşarız, sonrası kolay. De Sanctis'in eski kulübü Udinese ile onu kiraladığımız Sevilla arasında sorun var. FIFA'da çözümlerse oturur konuşuruz. Sanctis iyi bir kaleci, o da bizden memnun.

KALLI DANIŞMANIM

Seyrantepe'yi 2010'a yetiştirmek için vargücümüzle uğraşıyoruz. Projenin üç ayağı var inşaat, işletme ve satış-pazarlama. Hepsi tıkır tıkır yürüyor. 2009 sonuna olmazsa 2010 başına yetişecek. G.Saray mükemmel bir stada kavuşacak. O zaman G.Saray bir asırda yarattığı markasını parlatacak.

BU zamanda Kalli de G.Saray'ın geleceğini planlayacak. G.Saray Spor Akademisi açıyoruz. Kalli geleceği planlıyor. Skibbe ise hocamız. Feldkamp benim danışmanım. Futbolla ilgili her şeyi ona sorarım. Transfer edilecek oyuncular onun yüksek Futbol bilgisinin kantarında tartıldıktan sonra kabul görecek. Kalli beni bugüne kadar hiç yanıltmadı."

'Kalli keşke bana karışsa'

G.Saray'da sezon ortasında teknik danışman olarak göreve getirilen Feldkamp ile ilişkisini Tanburacı'ya değerlendiren teknik direktör Skibbe, “O bir profesör. Bana karışmıyor ama keşke karışsa. Kalli, Lincoln'ü futbola döndürmüş ki bu sene harikalar yaratıyor. Sezonun geri kalanı için sakatlarım düzelsin başka bir şey istemiyorum. Sağ kanatta çaresiz olduğumdan Sabri, Barış gibi orta saha oyuncularını geri çekiyorum. Linderoth iyileşti, onu sağ bek oynatacağım. Bütün takım Saracoğlu diyor. Çok mu önemli? UEFA'yı kazan da Nürnberg'de kazan! Düsseldorf'ta kazan, benim için farketmez” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*