Servis kazasında ölen öğrenciler toprağa verildi

Servis kazasında ölen öğrenciler toprağa verildi.19889
  • Giriş : 10.09.2008 / 15:50:00

İzmir'in Aliağa ilçesinde taşımalı eğitim kapsamında öğrenci taşınan servis aracının dere yatağına yuvarlanması sonucu hayatlarını kaybeden 4 öğrencinin cenazeleri Kapukaya ve Karaahmetli köylerinde toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kapukaya köyünde İsmail Kepekçi, Recep Kepekçi ve Hidayet Gergin için köy camisinin yanındaki alanda düzenlenen cenaze törenine çocukların aileleri ile CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, Aliağa Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Aliağa Belediye Başkanı Tansu Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Tatlıcı, Yeni Şakran Belediye Başkanı Zeki Şen ve köylüler katıldı. Cenazeler, kılınan namazın ardından, köy kabristanında toprağa verildi.

İKİ ÇOCUKLARINI BİRDEN KAYBETTİLER

Kapukaya köyünden Mehmet Ali ve Zahide Kepekçi çifti kazada iki çocuklarını birden kaybetmenin üzüntüsünü yaşadı.

Oğulları ilköğretim 3. sınıf öğrencisi İsmail ile 8. sınıf öğrencisi Recep'in köy kabristanında mezarlarının kazılmasına refakat eden acılı baba, ölüm karşısında yapabilecek bir şeyleri bulunmadığını, çaresiz ve üzgün olduklarını ifade etti.

Acılı anne Zahide Kepekçi'yi yakınları yalnız bırakmadı. Hidayet Gergin'in ailesinin de son derece üzgün olduğu gözlendi. AK Parti Aliağa Kadın Kollarından bir heyet de köye gelerek ailelere taziye ziyaretinde bulundu.

KÖYDE ÜZÜNTÜ HAKİM

Çocukların ölüm haberi köyde büyük üzüntüye yol açtı. Tarla ve iş yerlerinde bulunan köylüler işlerini bırakarak hastanelerdeki yaralıları ziyaret etti ve daha sonra ölen çocukların cenaze törenine katıldı.

Köy Muhtarı Ragıp Korkum, köylerinde taşımalı sistemle eğitim yapıldığını belirterek, şu bilgileri verdi:

“Servis aracı 10 yıllık bir araç. Kurallara uygun olduğunu biliyoruz. Yaralı öğrencilerin anlattığına göre köyden çıktıktan 4 kilometre sonra bir çocuk daha alıyor. Bu sırada sürücü çocuklara 'fren boşaldı, frensiz gidiyoruz' diyor. Yol zaten rampa, yokuşu inmeye çalışıyor ve kaza oluyor. Çocuklar bundan sonra bir şey hatırlamıyorlar, dua etmişler.”

Kazada ölen Murat Altanay'ın cenazesi de Karaahmetli köyünde kılınan namazın ardından köy mezarlığında toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*